POLECAMY

Zabiegi lunchowe przed sylwestrem

Chcesz wyglądać oszałamiająco w sylwestra, ale nie masz za dużo czasu na upiększanie się? Postaw na szybkie zabiegi lunchowe!

zabiegi lunchowe przed sylwestrem

fot. Fotolia

Zabieg lunchowy na zmarszczki - szybki botoks

Toksyna botulinowa (botoks) to najczęstsza propozycja „lunchowa”, a zarazem najpopularniejszy zabieg w medycynie estetycznej. Preparat podaje się cienką igłą, na ogół bardzo płytko pod skórę lub nawet śródskórnie. Zabieg jest bardzo krótki (kilkanaście minut) i nie zostają po nim żadne ślady. Za pomocą toksyny botulinowej możemy usuwać zmarszczki mimiczne w okolicach czoła, brwi (lwia zmarszczka) oraz w kącikach oczu (kurze łapki). Preparat zaczyna działać już po kilku dniach po zabiegu, a pełny efekt widać w ciągu dwóch tygodni – tyle czasu trzeba, by doszło do pełnej relaksacji mięśni. W miejscu podania botoksu dochodzi do rozluźnienia mięśni, przez co skóra nie marszczy się i ma czas na odpoczynek oraz regenerację. Twarz wygląda na wypoczętą, zrelaksowaną, a osoby, które z nami przebywają widzą, że coś zmieniło się w naszym wyglądzie, ale nie potrafią określić co. Efekt utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Po upływie tego czasu stopniowo zanika, a mięśnie zaczynają z powrotem normalnie funkcjonować

Polecamy: Botoks - kiedy go zastosować?

Zabieg nawilżający skórę - hydrobalans

Procedura hydrobalans to zabieg głębokiego nawilżania skóry za pomocą stabilizowanego kwasu hialuronowego. Preparat podaje się w skórę twarzy, szyi, dekoltu lub grzbietu rąk za pomocą tępo zakończonej kaniuli, więc ryzyko powstania siniaków jest minimalne. Hydrobalans od mezoterapii igłowej różni się głębokością podania (mezoterapia to bardzo płytkie wkłucia, hydrobalans – głębsze) i rodzajem preparatu (w mezoterapii kwas hialuronowy w ogóle jest nie jest usieciowany). Zabieg hydrobalans nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą i może być wykonywany o każdej porze roku. W wyniku zabiegu uzyskujemy zarówno efekt mezoterapeutyczny –  skóra jest nawilżona, odżywiona i rozświetlona, ale także delikatny efekt wolumetryczny – skóra jest napięta i gładka, wygląda młodziej. Dla pełnego efektu warto wykonać 2-3 zabiegi w odstępach co 2-4 tygodnie.

Wzmocnij włosy przed sylwestrem - mezoterapia głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy to doskonały zabieg „lunchowy” dla kobiet i mężczyzn, którzy zaobserwowali u siebie osłabienie włosów. Można wykonać ją za pomocą gotowych, dedykowanych włosom preparatów albo osocza bogatopłytkowego (czyli preparatu uzyskiwanego z krwi pacjenta). Szczególnie intensywne działanie ma osocze bogatopłytkowe. Jest to zabieg silnie stymulujący, który dostarcza cebulkom włosów cennych składników wzrostu oraz składników odżywczych. Po kilku zabiegach dochodzi do odbudowy naczyń krwionośnych wokół mieszków włosowych, co znacznie poprawia ich odżywienie i dotlenienie. Pozornie mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wygląda na długi i skomplikowany proces, ale w rzeczywistości lekarz potrzebuje około 5 minut na to, żeby pobrać krew, potem 10-15 min na jej odwirowanie i około 10 min na wykonanie zabiegu. Niewielkie ślady po ukłuciach zakrywają włosy, więc bez przeszkód możemy wrócić do pracy. Pełne efekty pojawiają się po serii 4-6 zabiegów wykonywanych mniej więcej co miesiąc (aczkolwiek korzystne rezultaty widać już po pierwszym zabiegu). Bardzo dużą zaletą tego zabiegu jest fakt, że osocze bogatopłytkowe to preparat autologiczny (własny), a więc jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. A więc jest nie tylko skuteczny, ale bardzo bezpieczny.

Planujesz założyć sukienkę z odkrytymi plecami? Zobacz: Zabiegi na ładne plecy

To tylko trzy wybrane zabiegi „lunchowe”, ale można ich znaleźć w gabinetach medycyny estetycznej dużo więcej, i to nie tylko na twarz, także na ciało. Do tej drugiej grupy możemy zaliczyć takie zabiegi jak usuwanie cellulitu, rozstępów czy lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Co prawda pozostawiają one po sobie ślady, ale doskonale zakrywa je ubranie.

Autor: dr Przemysław Styczeń

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 miesiące temu
Z własnego doświadczenia mogę polecić miejsce sprawdzone przeze mnie, w którym zawsze chodzę przed ważnymi imprezami - Strefa Piękna Stargard. Wg mnie jedno z najbardziej sprawdzonych miejsc w Polsce, które oferuje światową jakość.