POLECAMY

Zabiegi kosmetyczne z których nie wolno korzystać latem!

Nie wszystkie zabiegi kosmetyczne możesz wykonywać latem. Zobacz, które powinnaś odłożyć na chłodniejsze dni, kiedy promieniowanie słoneczne nie jest tak silne!

zabiegi kosmetyczne których nie wolno wykonać latem

fot. Fotolia

Jakiego rodzaju depilacji nie możesz wykonać latem?

Gładkie ciało podstawą dobrego samopoczucia? Tak! Zasada ta jak nigdy sprawdza się latem, gdy szukamy rozwiązań umożliwiających skuteczne pozbycie się włosków pod pachami, na nogach czy w okolicy bikini. Gabinety oferują nam najczęściej depilację: woskiem lub pastą cukrową oraz metody laserowe, zapewniające dłuższy efekt. Niezależnie od wybranego sposobu usuwania włosków należy odpowiednio zatroszczyć się o skórę po zabiegu, jak i przed, unikając słońca.

Po klasycznej depilacji warto odczekać minimum 2-3 dni przed wystawieniem skóry na słońce, aby nie dopuścić do pojawienia się na niej stanu zapalnego.

Podobnie jest z epilacją laserową, ale w tym przypadku potrzeba minimum 2 tygodni i sprzętu najnowszej generacji, aby móc spokojnie wystawić skórę na słońce i cieszyć się latem – wyjaśnia dr Tatiana Pruhło-Motoszko. Epilacja laserowa wymaga też więcej przygotowań przed wizytą w gabinecie.

Pół roku wcześniej należy zakończyć kurację doustną retinoidami, a kilka miesięcy przed zabiegiem zrezygnować z leków i ziół o działaniu fotoalergicznym, peelingów na bazie kwasów, a przede wszystkim – opalania. Z tego względu depilację laserową przeprowadza się głównie jesienią i zimą, niezwykle rzadko – latem.

Zobacz także: Jak skutecznie usunąć przebarwienia skóry, zębów i paznokci?

Przed urlopem zrezygnuj z zabiegów kwasem hialuronowym

Dwa – trzy miesiące ciepłego lata to dla niektórych zbyt długi czas, aby zupełnie zrezygnować z ulubionych zabiegów z kwasem hialuronowym. Nie ma takiej potrzeby! Kwas hialuronowy to bardzo wdzięczny składnik zabiegów, niewymagających ponadto specjalnych przygotowań.

W tym przypadku powinniśmy jednak wziąć pod uwagę, że kwas hialuronowy potrzebuje około miesiąca, aby wbudować się w tkankę. W tym czasie cząsteczki nawadniają się, wypełniając zmarszczki oraz inne ubytki. Jeśli zatem tuż po zabiegu zaczniemy nadmiernie opalać się i narażać skórę na wpływ wysokiej temperatury, cały proces może zostać zaburzony, a efekt zabiegu być mniej widoczny. Z tego powodu tuż po iniekcjach odradza się również korzystanie z sauny – mówi ekspert. Podobne zasady obowiązują zarówno w odniesieniu do wypełniaczy zmarszczek, jak i tych dedykowanych ustom, które pełny efekt zagwarantują nam wtedy, gdy tuż po zabiegu będziemy unikać wystawiania twarzy na słońce.

Chroń skórę przed promieniowaniem słonecznym

Niezależnie od tego, czy w planach mamy krótki spacer, wielogodzinne opalanie się na plaży czy też zabawę z dzieckiem w ogrodzie, koniecznie powinniśmy zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. – W tym celu wybierajmy kremy zawierające oba filtry – przeciwko promieniowaniu UVB – powodującemu poparzenia na skórze, jak i UVA – odpowiedzialnemu m.in. za przedwczesne starzenie się skóry oraz powstawanie zmarszczek. Używanie blokerów słonecznych jest ważne również ze względu na profilaktykę przeciwnowotworową – przekonuje dr Tatiana Pruhło-Motoszko.

Im skóra jest jaśniejsza, tym bardziej powinniśmy o nią dbać i ochraniać ją w okresie letnim. Istotne jest również, aby w tym czasie nie poddawać się mocnym peelingom chemicznym, które naruszają naturalną barierę ochronną skóry i tym samym jeszcze bardziej narażają ją na szkodliwe działanie słońca.

Odpowiedzi na pytania udzieliła dr Tatiana Pruhło-Motoszko z Instytutu Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej „Ideallist” w Bielsku-Białej.

Źródło: Materiały prasowe Teosyal

Zobacz także: Wodoodporne kosmetyki idealne na lato!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)