POLECAMY

Zabiegi kosmetyczne w walce o piękną skórę

Jak wybrać odpowiedni dla siebie zabieg w gabinecie kosmetycznym? Czym kierować się przy wyborze, w czym mogą pomóc i jakie mankamenty cery można zniwelować za ich pomocą?
Zabiegi kosmetyczne w walce o piękną skórę

Pomocny zabieg laserowy

Jeżeli popękane naczynka krwionośne występują wokół skrzydełek nosa i w kilku jeszcze miejscach na twarzy, doskonałe efekty daje zastosowanie lasera.

Wiązka światła skutecznie zlikwiduje „siateczki” i nie pojawią się one po raz drugi w tym samym miejscu.

Taki zabieg w gabinecie kosmetycznym może przeprowadzić jednak tylko lekarz-dermatolog. Fachowo wykonany zabieg nie powoduje powstawania na skórze ranek, strupków i blizn. Może najwyżej pojawić się niewielki siniak, który po kilku dniach znika.

Zobacz też: Piękna cera - tak, to możliwe!

Jontoforeza

To rodzaj masażu, podczas którego pod skórę wprowadzone zostają substancje uszczelniające naczynka, zawierające m.in. wapń i witaminę C. Najbardziej optymalna kuracja obejmuje dziesięć seansów.

Elektrokoagulacja

Polega na tym, że podczas zabiegu w naczynka wkłuwana jest igła, przez którą płynie prąd o niskim napięciu, dzięki czemu naczynka krwionośne zamykają się.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe

Kosmetyczka zmywa starannie makijaż pacjentki, potem nakłada na twarz specjalną metalową maskę. Podłączona jest ona do aparatu, wysyłającego podczerwone światło i pod ciśnieniem wygładzającego skórę. Drgania mogą być zmniejszane lub zwiększane. Po zdjęciu maski kosmetyczka rozpyla za pomocą specjalnego pistoletu mgiełkę serum zawierającego kolagen. Następnie smaruje twarz żelem kosmetycznym (używa się go w gabinetach USG) i dwiema głowicami masuje twarz, przesuwając je wzdłuż mięśni. Wpierw stosuje głowicę płaską, potem specjalną, z dwoma cienkimi drucikami, przesuwa po bruzdach i zmarszczkach. Na koniec zabiegu przesuwa po twarzy świecącą niebiesko płaską końcówką ze specjalnym promieniowaniem LED. Zabieg trwa około dwóch godzin.

Kosmetyczka pokrywa połowę twarzy i szyi żelem medycznym. Przesuwa ciągłym ruchem płaską głowicą po szyi, przez brodę i od kącików ust ku skroni. Zmienia głowicę na posiadającą dwie cienkie końcówki i przesuwa nimi kolistymi ruchami wokół ust, pod oczami i wokół nich. W ten sam sposób zajmuje się drugą połową twarzy i szyi. Zabieg ten, dzięki falom radiowym, powoduje, że dociera się do najgłębszych warstw skóry. Trwa około godziny. Zaleca się serię około 5 seansów, raz w tygodniu.

Zobacz też: Dobieramy idealne serum

Naświetlanie lampkami LED

Nad głową pacjentki umieszcza się urządzenie składające się z 3 tysięcy lampek, emitujących tzw. ledowe światło czerwone i niebieskie. Przed jego zastosowaniem kosmetyczka rozprowadza po twarzy i szyi odpowiednio dobrany do cery koncentrat serum (np. ujędrniający, przeciwzmarszczkowy czy odżywczy). Potem przez około 20 minut naświetla skórę, zmieniając światło. Czerwone odbudowuje włókna kolagenowe i elastyny, niebieskie – ma właściwości bakteriobójcze i dotleniające. Jednoczesne działanie lampek daje światło różowe, wpływające na odmłodzenie skóry, jej oczyszczenie i wzmocnienie naczynek krwionośnych. Zabieg trwa około 30 minut. Zalecana jest seria 10 seansów, 1 – 2 razy w tygodniu.

Operacja plastyczna

Nie wszystkie kobiety są zadowolone ze swego wyglądu i często marzą nawet o operacji plastycznej by to i owo skorygować. Takie zabiegi wymagają nie tylko sporych pieniędzy, ale i czasu – i nie zawsze przynoszą zadowalający efekt.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/miesiąc temu
Jak na swój wiek to mam bardzo dużo zmarszczek na twarzy... W ubiegłym roku wypróbowałam dużo zabiegów, po których miały być super efekty. Dopiero po PRP Regeneris jest lepiej. Zabieg zrobił dr Krajewski, świetny lekarz.
/rok temu
jakiś czas temu robiłam w salonie Piękna i Bestia w Białymstoku zabieg przeciwzmarszczkowy na okolice oczu i bardzo ładnie podniósł mi skórę w tych okolicach a zmarszczki stały się prawie niewidoczne naprawdę super efekt
/3 lata temu
Dobra kosmetyczka powinna sama zdiagnozować jaki mamy rodzaj cery, jakie mamy z nią problemy i jaką przeprowadzić kurację regenerująco - oczyszczającą. Potem powinna nam dopasować odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji, bo sama kuracja bez późniejszego stosowania odpowiednich kosmetyków nic nam nie da. Ja ostatnio poddałam się zabiegowi Organic Regeneris, który redukuje i przeciwdziała powstawaniu zmarszczek. Ale, dodatkowo do codziennej pielęgnacji używam naturalnych kosmetyków marki Organic Series.