Mężczyzna wklepujący krem w twarz

Zabiegi kosmetyczne – nie tylko dla kobiet

Mężczyzna dbający o swój wygląd i zdrowie swojej skóry to coraz częstsze zjawisko. Stereotyp „męskiego”, lekko zaniedbanego mężczyzny już dawno nie jest dla kobiet wystarczająco pociągający. Coraz więcej zabiegów w salonach kosmetycznych poświęconych jest wyłącznie panom.
/ 30.06.2011 17:18
Mężczyzna wklepujący krem w twarz

Chodzenie do kosmetyczki jest niemęskie?

Nic bardziej mylnego! Panowie, którzy korzystają z usług salonów kosmetycznych i dbają o siebie to coraz częstszy widok. Troska o urodę od zawsze była domeną kobiet, jednakże panowie coraz częściej chcą podobać się kobietom, co wzbudza szeroką aprobatę pań.

Oczywiście przesada w żadną stronę nie jest wskazana – odwiedzanie kosmetyczki co drugi dzień z powodu najmniejszej krostki na twarzy też nie jest wskazane. Dzięki większej świadomości konieczności dbania o zdrowie własnej skóry, widok mężczyzny u kosmetyczki nikogo już teraz nie dziwi.

Koniecznie zobacz: Pielęgnacja skóry - męska rzecz

Zabiegi oczyszczające

Wskutek narastającego zainteresowania mężczyzn zabiegami kosmetycznymi, powstają salony specjalizujące się w ofertach dla panów. Najpopularniejsze są zabiegi oczyszczające twarzy. Męska skóra twarzy powinna być otoczona szczególną opieką ze względu na permanentne narażenie na podrażnienia i urazy wskutek codziennego obowiązku golenia. Po każdej takiej czynności, skóra winna być potraktowana balsamem łagodzącym podrażnienia. Z braku czasu, panowie często o tym zapominają.

Podrażnienia skóry to otwarta droga do wniknięcia bakterii i tworzenia się wyprysków skórnych. Pogłębiają je dodatkowo skoki temperatur (powodowane np. pracą w klimatyzacji), dym tytoniowy, zanieczyszczenia powietrza. Dlatego tak ważne jest odpowiednie oczyszczanie i pielęgnacji skóry twarzy mężczyzn. Zabiegi oczyszczające obejmują najczęściej peelingi i maseczki oparte na naturalnych składnikach, które mają zbawienny wpływ na skórę.

Zabiegi niwelujące skutki stresu

Mężczyźni są narażeni na stres w równym stopniu, co kobiety. Praca zmianowa, zmniejszona ilość snu i ciągłe zmartwienia. Jednakże panie umieją zakryć ich skutki pod codziennym makijażem. Natomiast panowie nie używają podkładu do twarzy i ich stres widać na twarzy o wiele bardziej intensywnie. Zabiegi antystresowe cieszą się dużą popularnością wśród panów. Dzięki nim cera uzyskuje jednolity, zdrowy koloryt oraz znikają cienie pod oczami.

Przeczytaj: Jak usunąć worki i cienie pod oczami?

Likwidacja nadmiernego owłosienia

Do niedawna depilacja była wyłącznie domeną kobiet. Jednak mężczyźni także zaczęli zauważać problem zbyt intensywnego porostu włosów. Mniej zwracają oni uwagę na względy estetyczne, bardziej na te zdrowotne. Nadmiernie owłosione miejsca mogą być siedliskiem bakterii, powodować zakażenia bakteryjne i być źródłem nieprzyjemnego zapachu. Panowie najchętniej wybierają depilację laserową – radykalną i bezbolesną. Najczęściej depilowane okolice to klatka piersiowa i pachy.