Zabiegi Hydra Clinic

Intensywność i skuteczność działania zabiegu Hydra Clinic oparta jest na działaniu czterech zaawansowanych biotechnologicznie składników aktywnych.
/ 21.08.2013 09:04

Intensywność i skuteczność działania zabiegu Hydra Clinic oparta jest na działaniu czterech zaawansowanych biotechnologicznie składników aktywnych.

Zabiegi Hydra Clinic

fot. materiały prasowe

Co to za zabieg?

  • intensywny zabieg o działaniu hydro-odżywczym
  • stymuluje naturalne mechanizmy nawilżania skóry
  • wzmacnia i chroni płaszcz hydrolipidowy
  • poprawia elastyczność
  • działa przeciwzmarszczkowo dając efekt „nowej skóry”

Co sprawia, że zabieg jest tak skuteczny?

W zabiegu Hydra Clinic wykorzystano biomymetyczny i biokompatybilny polimer LIPIDIUR , używany do tej pory w chirurgii, okulistyce czy w medycynie OTC.

LIPIDIUR to inteligentne hydrolipidy doskonale imitujące działanie NMF, wzmacniając jednocześnie barierę tkankową. Ich inteligencja polega na podwójnym działaniu FLIP-FLOP czyli nawilżaniu wewnątrz i na zewnątrz naskórka .Ze względu na strukturę 3D LIPIDURE posiada wyjątkową zdolność do optymalizacji poziomu nawilżenia skóry.

Kolejna innowacja to AQUAFILINA – oligosacharydy wygenerowane z bratka polnego, które mają zdolność oddziaływania na aquaporyny 3. Są to proteiny zlokalizowane w membranach keratynocytów, odpowiedzialne za cyrkulację wody między naskórkiem a skórą właściwą (Peter Agre – amerykański biolog, za odkrycie aquaporyn uhonorowany został w 2003r nagrodą Nobla). AQUAFILINA stymuluje syntezę AQP 3, regulując proces przeznaskórkowej utraty wody i chroni cząsteczki kwasu hialuronowego. Jej działanie polega na głębokim nawilżeniu, poprawie elastyczności skóry i efekcie przeciwzmarszczkowym.

BIO SKIN REPAIR – biotechnologiczny składnik aktywny bazujący na wyciągu z bawełny, funkcjonuje w zabiegu jako samoregulujący fitokompleks odbudowujący zniszczenia spowodowane zdehydrowaniem i suchością skóry. Składnik ten wzmacnia syntezę podstawowych protein biorących udział w różnicowaniu naskórka , które przyczyniają się do poprawy funkcjonowania bariery skórnej scalając mikro-strukturę warstwy rogowej . Krótko mówiąc BIO SKIN REPAIR wzmacnia naturalną regenerację naskórka dając efekt świeżej, gładkiej i promiennej skóry.

PHYTO MARINE MICROPATCH kolejny biotechnologiczny kompleks będący połączeniem polisacharydów akacji i alg – które dzięki dużej masie cząsteczkowej tworzą film ochronny na powierzchni skóry oraz seryny – głównego aminokwasu, który odgrywa znaczącą rolę w głębokim nawilżaniu, regulując poziom wody w skórze.

PHYTO MARINE MICROPATCH posiada zdolności filmogenne dzięki czemu:

  • pomaga utrzymać równowagę nawilżenia skóry przez ograniczenie TEWL (przeznaskórkowa utrata wody) z górnych warstw skóry
  • działa jako medium dla penetracji seryny głównego aminokwasu NMF.

Czas trwania zabiegu: 1 godz 15 min

Cena zabiegu: 300 zł

Zabieg można wykonać w Salonach Empire Hair&Beauty SPA.