Zabiegi estetyczne nastolatków: uzasadniona potrzeba czy kaprys?

Zobacz, z jakich zabiegów najczęściej korzysta młodzież!

Zobacz, z jakich zabiegów najczęściej korzysta młodzież!

fot. Fotolia

Do gabinetów medycyny estetycznej zgłasza się coraz więcej nastolatków, często zainteresowanych zabiegami dla 30-latków. W większości przypadków są to dziewczyny w wieku od 15-17 lat. Jak podaje Biuro Prasowe Body Care Clinic, już co dwudziesta klientka kliniki medycyny estetycznej to nastolatka.

Wzrost zainteresowania zabiegami poprawiającymi wygląd był szczególnie widoczny w ciągu ostatnich dwóch lat. Tymczasem jeszcze kilka lat temu średnia wieku klientów gabinetów medycyny estetycznej wynosiła 35-40 lat. Co się zmieniło? Skąd się wzięło większe zapotrzebowanie na zabiegi medycyny estetycznej?

Żyjemy w kulcie młodego wyglądu

Młode kobiety coraz częściej prewencyjnie korzystają z zabiegów zapobiegających starzeniu się skóry. To oznacza, że swoją przygodę z odmładzaniem wyglądu zaczynają w wieku 18-20 lat! Chcą zachować swój młody wygląd, jak najdłużej, ale również dostosować go do panujących współcześnie trendów, wyznaczanych przez portale społecznościowe, kobiecą prasę czy telewizję, zdaniem Patrycji Krupnik, managera Body Care Clinic:

"Dziewczyny śledzą trendy w urodzie, często zarezerwowane dla 30-latek. Kopalnią wiedzy stał się dla nich instagram, blogosfera i kolorowe magazyny. Żyją w kulcie piękna i dokładnie wiedzą, jakich zmian oczekują i jakie zabiegi są im potrzebne. Stąd boom na wizyty w klinkach".

Nie dla powiększania ust nastolatkom

Coraz więcej młodych osób chce powiększyć swoje usta. Zwłaszcza po tym, jak kilka miesięcy temu świat obiegły zdjęcia Kylie Jenner, 18-letniej siostry Kim Kardashian, która zrobiła sobie taki właśnie zabieg.

Specjaliści jednak są zgodni – powiększanie ust w młodym wieku to zły pomysł. Na tym etapie życia zmieniają się jeszcze rysy twarzy, linia szczęk i proporcje, a hormony są niezwykle aktywne. Wszystkie te elementy sprawiają, że zabieg powiększania ust może mieć negatywne konsekwencje dla urody, a także dla psychiki nastolatki.

Najpopularniejsze zabiegi wśród młodzieży

Nastolatki, przynajmniej na razie, przede wszystkim korzystają z nieinwazyjnych zabiegów, takich jak usuwanie: znamion, blizn, przebarwień czy owłosienia. W 80% przypadków dokonywanie zmian ma uzasadnienie medyczne.

Na zabieg inwazyjny pacjenta, który ma mniej niż 18 lat, według polskiego prawa, muszą wyrazić zgodę rodzice oraz lekarz medycyny estetycznej. Jakim operacjom najczęściej poddają się niepełnoletni klienci? Są to – korekcja odstających uszu, plastyka nosa oraz korekcja ginekomastii, czyli nadmiernego rozwoju gruczołów piersiowych u chłopców.

Z pewnością jeszcze 20 lat temu mniej nastolatków korzystało z zabiegów medycyny estetycznej. Być może dlatego, że nie odczuwali współczesnej presji bycia pięknym i młodym albo po prostu nie było tylu specjalistycznych klinik co dziś, z tak bogatą ofertą usług...

Na podstawie materiałów prasowych Body Care Clinic

Zobacz także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Powiem Wam ze po 30 roku życia takie własnie zabiegi sa idealnym rozwiazaniem. Polecam, bo efekty już po 2-3 zabiegu są rewelacyjne.
/3 lata temu
Jeśli ktoś ma dobrą opinię, pacjenci sobie daną osobę polecają to potem jesteśmy w stanie nawet zapłacić więcej ale mieć pewność, że oddajemy się w dobre ręce i będzie to najwyższy standard usługi. A na pewno taki wysoki standard macie w klinice Aestheticmed