POLECAMY

Zabieg MesoTherm – poradnik

Spłyca zmarszczki i likwiduje rozstępy, ujędrnia i odmładza skórę – zabieg MesoTherm dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii znacznie poprawia kondycję skóry i rozprawia się z jej niedoskonałościami.

MesoTherm to metoda odmładzania skóry, która łączy w jednym nieinwazyjnym urządzeniu aż sześć różnych technologii. Jest przeznaczona dla osób w różnym wieku i można ją stosować zarówno na twarz, jak i na ciało. Kuracja ujędrnia skórę, leczy rozszerzone pory, przebarwienia, rozstępy i blizny potrądzikowe. Stosuje się ją także przy wypadaniu włosów, dla wzmocnienia i poprawienia ich kondycji.

fot. Fotolia

- Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale zalecamy serię od 6 do 10 kuracji. Efekt jest gwarantowany – skóra ulega spektakularnej poprawie. Zmarszczki są zminimalizowane, a skóra jest bardziej napięta i ujędrniona – mówi Ewa Wareszczuk, kosmetolog z salonu Piękność Dnia Medical Spa w warszawskim Wilanowie.

Zabieg MesoTherm krok po kroku

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczania skóry poprzez mikrodermabrazję z laserem biostymulującym. Mikrocząsteczki tlenku glinu zostają podane na powierzchnię skóry przez sterylną głowicę. Kiedy ich strumień uderza w skórę, zostaje natychmiast zasysany z powrotem do urządzenia wraz z martwymi komórkami naskórka. W tym samym czasie laser diodowy emituje podczerwień, która wnika głęboko w tkanki skóry, poprawiając odnowę komórek.

W kolejnym zabiegu łączy się falę radiową, która odpowiada za napięcie skóry z mikro-nakłuwaniem specjalnym rollerem z setkami mikroigieł oraz masażem pod ciśnieniem. Podczas zabiegu skóra jest delikatnie zasysana do wnętrza specjalnej głowicy poprzez działanie próżni. Jednocześnie emitowana jest fala radiowa, która regeneruje włókna kolagenowe. Próżniowy masaż likwiduje obrzęki. Poprawia się struktura tkanek, skóra jest bardziej napięta i ujędrniona, a zmarszczki są zminimalizowane.

W ostatniej fazie zabiegu wykorzystywane jest zjawisko elektroporacji. Prąd zmienny o niskiej amplitudzie drgań zwiększa zdolność skóry do pochłaniania aktywnych składników zawartych w podawanym serum – witamin, minerałów i aminokwasów. Na koniec podawana jest maska, która nawilża, koi skórę i łagodzi zaczerwienienia.

Ile trwa i kosztuje zabieg MesoTherm?

Pełny zabieg trwa około 90 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale zwykle mija to po kilku godzinach. Kosmetolog zaleca po kuracji stosowanie odpowiednich preparatów, które wzmocnią jej efekty.

- Zabieg jest uważany przez pacjentki za komfortowy. Podczas mikronakłuwania może być odczuwalny lekki dyskomfort, ale jest do zaakceptowania przez nawet bardzo wrażliwe osoby – mówi Ewa Wareszczuk.

W większości gabinetów zabieg MesoTherm na twarz kosztuje 400 zł, usuwanie rozstępów tą metodą oraz ujędrnianie biustu i dekoltu to koszt od 600 zł.

Polecamy: Jak odzyskać młodzieńczy owal twarzy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Ja byłam na tym zabiegu w Studiu Perfekt w Poznaniu i powiem szczerze, że faktycznie jest silnie odmładzajacy.