POLECAMY

Zabieg lipofillingu krok po kroku [video]

Zabieg lipofillingu składa się z trzech etapów: podania środka znieczulającego, pobrania tkanki tłuszczowej i jej przeszczepienia. O szczegółach lipofillingu opowiada dr Konrad Januszek, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej!

Zabieg lipofillingu składa się z trzech zasadniczych etapów.

Etap pierwszy: podanie środka znieczulającego

Znieczulenie podawane jest w miejscu biorczym – tym, z którego pobiera się tłuszcz.

– Ten środek, poza funkcją znieczulenia, pełni też funkcję przygotowania tkanki tłuszczowej. Tkanka ta zwiększa swoją objętość poprzez rozproszenie komórek tłuszczowych w roztworze znieczulającym – mówi dr Konrad Januszek, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej. – Ten rodzaj znieczulenia nazywamy znieczuleniem tumescencyjnym.

Etap drugi: pobranie tkanki tłuszczowej

Pobranie tkanki tłuszczowej jest bezbolesne ze względu na wcześniej wykonane znieczulenie.

– Zabiegi lipotransferu (przeszczepu tkanki tłuszczowej) wykonujemy najczęściej  w asyście anestezjologa w znieczuleniu sedacji dożylnej bądź pełnym znieczuleniu dotchawicznym – mówi dr Konrad Januszek, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej.

Po pobraniu tkanki tłuszczowej – w zależności od metody, jaką wykorzystujemy przeszczep – tkanka tłuszczowa ulega pewnej modyfikacji. Najczęściej polega to na jej odwirowaniu w odpowiedniej wirówce.

lipofilling

fot. Klinika Elite

Etap trzeci: przeszczepianie tkanki tłuszczowej

– Po odwirowaniu tej części aspiratu, która nie jest potrzebna w miejscu biorczym (frakcja osoczowa i olejowa), części te są separowane. Uzyskujemy więc samą tkankę tłuszczową, którą w trzeciej fazie zabiegu przeszczepiamy za pomocą bardzo niewielkich, jednomilimetrowych kaniul – mówi dr Konrad Januszek, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej.

lipofilling

fot. Klinika Elite

lipofilling

fot. Klinika Elite

Na czym dokładnie polega przeszczepienie tkanki tłuszczowej? Obejrzyj video!

Polecamy też zobaczyć film, w którym doktor Konrad Januszek wyjaśnia, czym jest lipofilling i kiedy się go wykonuje: Na czym polega lipofilling? [video]

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)