Zabieg czekoladowy dla Pana?

Jeszcze kilka lat temu męski krem do twarzy był szczytem podejrzanego metroseksualizmu. Dziś panowie coraz chętniej dbają o swoją urodę… nawet w salonach.
/ 31.07.2010 12:27

Jeszcze kilka lat temu męski krem do twarzy był szczytem podejrzanego metroseksualizmu. Dziś panowie coraz chętniej dbają o swoją urodę… nawet w salonach.
 

Mamy męskich fryzjerów, męskie kosmetyki, pojawiają się luksusowe oferty regeneracyjne i kosmetyczne pod znakiem testosteronu. Czasem to prezent od dziewczyny, czasem sposób na spędzenie czasu z partnerką, ale coraz częściej też świadomy niezależny wybór na zasadzie „nam się też należy.”

A podaż reaguje szybko i kusi nieustannie - co chwila pojawiają się nowe oferty maseczek do twarzy dla mężczyzny, peelingów czy masaży, które działają tak samo jak oferta SPA dla pań. Obiecuje się panom profesjonalną opiekę, czułe ręce, luksus, egzotykę zapachów, przyjemność doznań cielesnych. I choć prawdopodobnie jeszcze wielu osobników „macho” z pogardą myśli o plastrach ogórka na oczach, w jaskini solnej czy saunie prawdopodobnie tabu damskiej odnowy biologicznej zostało już skutecznie przełamane.
 

Relaksujące masaże eliminujące stres i poziom toksynTak naprawdę wielu panom trochę mechanicznej obróbki może się naprawdę przydać. Pozostałości po młodzieńczym trądziku, zmęczona stresem, paleniem, słońcem czy goleniem cera, szara twarz, zaniedbane ręce i stopy, bóle pleców, sucha łuszcząca się skóra - to nic za czym panie by szalały, nawet jeśli mówią, że uwielbiają prawdziwych twardzieli. Zabiegi poprawiają też samopoczucie, co przekłada się na sukcesy sypialniane oraz niezwykle pomagają w pracy, która polega na częstych kontaktach z ludźmi.


Dla ciekawskich podpowiadamy na co mogą panowie liczyć w salonach SPA dla Niego:

 • Maseczki oczyszczające cerę i łagodzące podrażnienia
 • Masaż na cztery ręce, np. tajskie, przy użyciu aromatycznych olejków
 • Masaż sportowy po treningu - likwiduje bóle stawów i mięśni, zapobiega zakwasom i regeneruje tkankę
 • Pedicure i manicure łącznie w usuwaniem zgrubiałego naskórka i wrastających paznokci - zadbane dłonie to klucz do serca wielu pań
 • Masaż skóry głowy, maska na włosy, cięcie i modelowanie fryzury - bo nie każdy chce mieć praktycznie ogoloną głowę
 • Jacuzzi ze szklaneczką whisky i cygarem albo regenerując kąpiel piwna
 • Oczyszczanie twarzy poprzez złuszczanie
 • Depilacja nadmiernego owłosienia - niekoniecznie na klacie, ale też na plecach czy ramionach
 • Zamykanie naczynek
 • Odchudzająca elektrostymulacja
 • Różne rodzaje sauny - parowa, sucha, aromatyczna, na podczerwień
 • Zabiegi przeciwzmarszczkowe na twarz i okolice oczu

I nie martwcie się o zapach jaśminu, lakier na paznokciach czy nazwy zabiegów sugerujące związki z Baśniami Tysiąca i Jednej Nocy. SPA dla mężczyzn jest bardzo testosteronowe - jeśli pachnie, to drzewem sandałowym, kawą i kardamonem, jeśli się nazywa, to bardzo po męsku. A jakby argumentów jeszcze było mało, to proszę pomyśleć o tych wszystkich pięknych paniach, które nakładają maseczki i masują obolałe plecy.

zdj.: menscience.com, swissbusiness.org.sg, hotels.germanblogs.de