Zabieg Body-Jet - liposukcja wodna

Na czym polega zabieg liposukcji wodnej Body-Jet? Nowoczesne metody w walce ze zbędnymi kilogramami są coraz mniej inwazyjne, a bardziej kompleksowe. Czy Body-Jet jest bezpieczny dla zdrowia? Wyjaśniamy na czym polega liposukcja wodna.

Droga do wymarzonej sylwetki nie musi być wcale okupiona bólem, czy wyrzeczeniami.

Zobacz też: Skóra naczynkowa - jak sobie radzić z pajączkami?

Zabieg, nie operacja

Dziś liposukcję można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym - łącząc proces odsysania tłuszczu z podawaniem środka przeciwbólowego, dzięki czemu pacjent ma poczucie komfortu i stały kontakt z lekarzem. Modelowanie sylwetki i usuwanie zbędnych kilogramów nie niszczy naczyń krwionośnych i nerwów, a odbywa się dzięki wypłukiwaniu komórek tłuszczowych przy pomocy specjalnego roztworu wodnego - stąd zresztą nazwa: liposukcja wodna Body-Jet. Brutalna ingerencja mechaniczna to przeszłość.

Na czym polega zabieg Body-Jet?

Na czym polega zabieg Body-Jet?

Zobacz też: Rogowacenie okołomieszkowe skóry - jak zwalczyć?

Krótki czas rekonwalescencji

Zabieg jest mało inwazyjny, trwa około dwóch-trzech godzin (w zależności od części ciała, która jest mu poddawana), hospitalizacja nie jest wymagana i można po zabiegu od razu wrócić do domu. Jedynymi niedogodnościami po tym powrocie są: obrzęki, siniaki oraz noszenie przez ok. 3 tygodnie specjalistycznego uciskowego ubrania.

Wielkie możliwości, długotrwałe efekty

Skutki liposukcji są widoczne od początku, a ostateczny efekt możemy podziwiać po 3-4 miesiącach. Wyniki zabiegu Body-Jet są bardzo trwałe, a najlepsze efekty obserwuje się u pacjentów, którzy zmienili nawyki żywieniowe i zwiększyli aktywność fizyczną. Koszt liposukcji wodnej i reimplementacji tkanki tłuszczowej zależą od obszarów ciała, które będą poddawane zabiegowi.

Jeden obszar, np. brzuch lub uda kosztuje 5.500 zł. Zabieg jest dość drogi, ale jego efekt jest trwały i nie trzeba go powtarzać.

Jeśli masz pytanie do naszego eksperta dotyczące dermatologii i medycyny estetycznej, kosmetologii i medycznych metod przeciwstarzeniowych napisz do nas na adres: lifestyle@next.pl. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane pytania. Pamiętaj, że porada wirtualna nie zastąpi wizyty u specjalisty.

Zobacz też: Zainwestuj w urodę - idź do gabinetu kosmetycznego