POLECAMY

Wygraj z przebarwieniami!

Masz nieładne przebarwienia na twarzy? Walczysz z brązowymi lub białymi plamami? Twoja cera z roku na rok pogarsza się i przybywa przebarwień? Zobacz, jak poradzić sobie z przebarwieniami.
Wygraj z przebarwieniami!

Odstaw leki i alkohol

To pierwsza podstawowa zasada, jeśli chcesz równomiernie się opalić. Najczęściej przebarwienia powstają na skutek zmian biochemicznych w organizmie, które wywołane są lekami (w tym: tabletkami antykoncepcyjnymi) lub spożyciem alkoholu. Każdy lek może mieć wpływ na niejednolitą opaleniznę – nawet ten dostępny bez recepty. Jeśli więc ze wskazań medycznych nie możesz odstawić leku, powstrzymaj się od opalania na czas jego przyjmowania. Alkohol także jest wrogiem pięknej i równomiernej opalenizny – spożyty w trakcie lub bezpośrednio przed kąpielą słoneczną może spowodować, że słońce nierównomiernie rozprowadzi się na ciele. Dzieje się tak dlatego, że około 5% wypitego alkoholu wydostaje się z organizmu właśnie przez skórę, a efektem tego są właśnie przebarwienia.

Czytaj też: Skąd się biorą przebarwienia po opalaniu?

Wyrównaj przebarwienia

Sprawę przebarwień może załagodzić samoopalacz lub krem brązujący. Można go nałożyć tam, gdzie występuje „białe” miejsce lub na całą skórę. Pamiętaj, by zrobić to bardzo umiejętnie i dokładnie. Efekt będzie natychmiastowy, ale tylko od Ciebie zależy, na ile precyzyjnie uda się pokryć nierówność. To rozwiązanie jest dobre w przypadku, kiedy przebarwienie znajduje się w bardzo widocznym i wyeksponowanym miejscu i trzeba je szybko zamaskować. Pamiętaj, że ten sposób jest krótkotrwały i bez innego postępowania, po kilku dniach trzeba będzie powtórzyć nakładanie samoopalacza.

Zrób peeling

Opalenizna dotyczy jedynie najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka, która ulega stopniowemu złuszczaniu. Pomocny może okazać się peeling – pomaga ona usuwać martwe komórki i przyspiesza regenerację całego naskórka. Pamiętaj jednak, by nie stosować mocnych i intensywnych gruboziarnistych peelingów częściej niż raz na 5-6 dni. Nadmierna chęć usunięcia martwego naskórka może mu zaszkodzić zamiast pomóc. Zbyt częste ścieranie naskórka może powodować przesuszenie skóry oraz występowanie podrażnień. Jeśli chcesz robić peeling co 1-2 dni, wybierz delikatny preparat na bazie naturalnych składników, na przykład owocowy.

Polecamy: Jak zwalczyć przebarwienia?

Maseczki z kwasów owocowych

Są to zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych. Oprócz regulacji równomiernego koloru skóry, wpływają korzystnie również na jej nawilżenie i zwiększenie elastyczności. Stosowane są na określoną partię skóry, której koloryt chcesz odnowić – np. na nogi, na twarz lub na plecy. Efekty widoczne są po około 4-6 zabiegach. Do produkcji tych maseczek używane są naturalne składniki, przede wszystkim kwasy owocowe, które mają zbawienny wpływ na zmęczoną opalaniem skórę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Ja też walczyłam z przbarwieniami takimi sposobami, ale nic to nie dawało bo moje plamki były bardzo ciemne i głębokie. Dobrze, że w końcu zdecydowałam się na zabieg dermamelanem w osteomedzie. Żaden krakowski lekarz mi nie pomógł tak jak pani dermatolog z tego ośrodka.