Joanna Magdziarz-Orlitz - dermatolog

Wyglądać młodziej

Wydłuża się czas życia człowieka, w zapomnienie odchodzi typowy wygląd staruszka. Chcemy wyglądać młodziej i ładniej jak najdłużej.
/ 23.05.2008 09:50
Joanna Magdziarz-Orlitz - dermatolog
Chcemy wyglądać młodziej i ładniej jak najdłużej. 

W związku z tym coraz częściej szukamy pomocy w medycynie. Już nie ma potrzeby operacji plastycznej, aby cofnąć czas o kilka lat, przywrócić skórze jędrność, blask, świeżość, poprawić owal twarzy, usunąć zmarszczki czy cienie pod oczami.

    Bezinwazyjne lub mało inwazyjne zabiegi jak peelingi, mikrodermabrazja, kawitacja, sonoforeza nie wykluczają z życia codziennego i pracy. Możliwości jakie daje mezoterapia (tzw. zastrzyki młodości), wypełniacze - niezastąpiony kwas hialuronowy, toksyna botulinowa pozwalają w krótkim czasie uzyskać i utrzymać naturalny, młody wygląd skóry.

    Zmarszczki, które wszystkim kojarzą się ze starością, nie są istotnym elementem postrzegania jednej twarzy młodo  a drugiej staro. Związane jest to z utrata objętości, z przemieszczaniem się tłuszczu, jego zanikiem, pogorszeniem się owalu twarzy, pojawieniem. „chomików”, dołów pod oczami, zanikiem tłuszczu w okolicy kości policzkowych, wyostrzeniem się rysów twarzy. Stąd światowa tendencja „nie naciągania i podciągania”, ale przede wszystkim zwiększania objętości twarzy. Do tego celu używany jest  kwas hialuronowy. Jest on stosowany w medycynie od wielu lat, zarówno w okulistyce, ortopedii, chirurgii szczękowej, ale także w dermatologii estetycznej i kosmetyce. Jako naturalny i podstawowy składnik naszej skóry, okazał się doskonałym i w pełni bezpiecznym materiałem wypełniającym.

    Dzięki niemu likwiduje się głębokie fałdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust, zmarszczki palacza, modeluje kształt ust, przywraca im jędrność i młodzieńczy wygląd, uwypukla kości policzkowe i poprawia owal twarzy. Kwas hialuronowy jest także preparatem stosowanym w mezoterapii . W połączeniu z witaminami stanowi koktajl przywracający skórze blask i świeżość. Znakomity efekt daje połączenie go z witaminą C i ultradźwiękami.

     Innym szybkim i bezpiecznym zabiegiem to podanie toksyny botulinowej, która jest bezkonkurencyjna w usuwaniu zmarszczek mimicznych - „kurzych łapek”, między brwiami na czole. Wszystkie te możliwości stwarza stały rozwój medycyny i techniki, abyśmy nie tylko czuli się , ale także młodo, naturalnie i atrakcyjnie wyglądali, czyli po prostu pięknie. Nasze samopoczucie i postrzeganie siebie jest istotnym elementem naszego zdrowia.

Joanna Magdziarz-Orlitz - dermatolog, zajmuje się dermatologią estetyczną i laserową  od wielu lat, przynależy do Stowarzyszenia Dermatologów Estetycznych , Europejskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej, Sekcji medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego- ESCAP, prowadzi szkolenia dla lekarzy m.in. z mezoterapii i wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

Centrum medycyny estetycznej i dermatologii

Ul. Botaniczna 32
42-200 Częstochowa
www.solmed.com.pl
tel. 034 371-08-48