5 rad dla osób wybielających zęby

Jeśli planujesz wybielanie zębów, poznaj rady, dzięki którym poczujesz się dobrze przed, w trakcie oraz po zabiegu!
/ 18.03.2015 14:33

Wybielanie zębów? Uprzyjemnij sobie ten czas. Mamy 5 praktycznych porad, dzięki którym wyjdziesz z gabinetu dentystycznego nie tylko z białym uśmiechem, ale również w pełni sił i w dobrym humorze!

5 rad dla osób wybielających zęby

fot. mat. prasowe Philips

Zobacz też: Jak prawidłowo myć i nitkować zęby?

Znane do tej pory sposoby uzyskiwania efektu śnieżnobiałego uśmiechu wiązały się groźbą uszkodzenia szkliwa zębowego, szybkim pojawieniem się przebarwień, bólem i nadwrażliwością. Dlatego też decyzja o wybielaniu wymagała sporego samozaparcia.

Dzisiejsze metody wybielania zębów są na tyle rozwinięte, że nie kojarzą się już z bólem i tygodniami wyrzeczeń. Dzięki innowacyjnym technikom dentystycznym, swój szary uśmiech można zmienić już w godzinę (np. w trakcie sesji  4x15 minut).

Jeśli planujesz skorzystać z zabiegu wybielania zębów w gabinecie dentystycznym, zapoznaj się koniecznie z naszymi radami, dzięki którym poczujesz się dobrze przed, w trakcie oraz po sesji wybielającej.

5 rad dla osób przed zabiegiem wybielania zębów

1. Dzień przed zjedz swoje ulubione „kolorowe” potrawy

Bezpośrednio po zabiegu wybielania zębów, oraz przez kolejne 2-3 dni, lepiej nie spożywać produktów, które mogą barwić zęby. Wśród tych najbardziej koloryzujących dentyści wymieniają najczęściej dania zawierające przyprawy tj. kurkuma czy curry, czerwone wino, warzywa np. papryka, pomidory, brokuły, marchew, buraki czerwone, a także produkty wysoko przetworzone zawierające barwniki. Zaleca się również rezygnację z cytrusów oraz kwaśnych produktów spożywczych, kawy i herbaty. Dlatego – jeśli zależy ci, by nie zniszczyć efektów wybielania – wszystkie swoje ulubione „kolorowe” potrawy zjedz dzień przed zabiegiem.

2. Zrób zakupy „białych” produktów i sporządź menu na kolejne 3 dni

Skoro kilka dni po zabiegu wybielania zębów nie można spożywać „kolorowych” produktów, warto zrobić sobie wcześniej listę „białych” dań i – oczywiście – zrobić zakupy. Dzięki temu uda nam się wygrać z pokusą zjedzenia czegokolwiek… Bardzo głodne możemy przecież zapomnieć o tym, że właśnie zajadamy pyszne, ale niewskazane akurat dziś buraczki… Mając lodówkę zaopatrzoną tylko w produkty pochodzące z listy tzw. białej diety, nie zniweczymy efektów wybielania.

3. Kup pastę wybielającą

Jeśli na co dzień myjesz zęby pastą wybielającą, możesz pominąć ten punkt. Jeśli jednak używasz innej pasty, a szczególnie jeśli składa się ona z kolorowych pasków (zielonych, czerwonych, niebieskich…), koniecznie przeczytaj dalej!

Wybielające pasty do zębów służą podtrzymaniu efektu śnieżnobiałego uśmiechu, jaki można uzyskać poddając się zabiegowi w gabinecie stomatologicznym. Same nie są w stanie wybielić zębów do takiego stopnia, jakby większość z nas sobie życzyła. Zrezygnuj więc z past ścierających, z past zawierających kolorowe paski czy granulki i zainwestuj w pastę wybielającą.

4. Weź słuchawki do telefonu

Być może nie wszyscy się z tym zgodzą, ale leżenie ok. jednej godziny na fotelu dentystycznym, bez możliwości poruszania się, z aparatem wybielającym przyłożonym do ust, nie należy do najprzyjemniejszych momentów w życiu. Dlatego, aby chociaż trochę uprzyjemnić sobie ten czas, warto zabrać ze sobą słuchawki do telefonu, a w trakcie zabiegu zrelaksować się – włączyć swoją ulubioną muzykę, posłuchać audiobooka, radia czy jednej z lekcji nauki języka obcego. Resztą zajmie się dentysta, który powinien być z nami cały czas podczas trwania zabiegu.

5. Nie pij nic bezpośrednio przed zabiegiem

Rada bardzo praktyczna. Nie pij nic bezpośrednio przed samym zabiegiem wybielania zębów. Dlaczego? Ponieważ nawet w trakcie jednogodzinnej sesji wybielającej nie ma możliwości opuszczenia gabinetu i skorzystania z toalety…

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/20.05.2015 12:04
Porady całkiem fajne :)