Dbałość o cerę zależy od jej rodzaju/fot. Fotolia

Wszystko o pielęgnacji skóry

W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o pielęgnacji skóry. Jaki masz typ cery i jak o nią dbać? Jak pozbyć się piegów i pajączków? Jak sprawić, by cera wyglądała zdrowo? Jak usunąć przebarwienia? Jak nawilżać skórę i dbać o dłonie?
Marta Słupska / 12.08.2011 12:36
Dbałość o cerę zależy od jej rodzaju/fot. Fotolia

Zadbaj o cerę

Dbałość o cerę zależy od jej rodzaju – prezentujemy zasady dbania o skórę twarzy w zależności od jej typu. Nie wiesz, który pasuje do Ciebie? Poniższy artykuł Ci w tym pomoże. Zobacz, czy masz skórę mieszaną, suchą, tłustą czy wrażliwą.

Sprawdź: Jak dbać o cerę?

Zadbaj o dłonie

W ciągłym ruchu: przekładają, poprawiają, naciskają, zapinają... Dłonie rzadko mają wolne. Zapracowane lub starsze panie (ale nie tylko one!) często skarżą się na wygląd swoich rąk. Bez paniki, o dłonie można zadbać w domu i w salonie kosmetycznym. To od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz - my opisujemy najważniejsze z nich. Z poniższego artykułu dowiesz się też, czy częste mycie rąk służy skórze dłoni i jak chronić ręce przed słońcem.

Sprawdź: Niezawodne sposoby na zadbaną skórę dłoni

Nawilżanie

Aby sprawdzić, czy Twoja skóra jest należycie nawodniona, wykonaj następujący test: chwyć skórę dłoni lub przedramienia kciukiem i palcem wskazującym, odciągnij nieco i puść. Jeśli powrót skóry do stanu wyjściowego zajął powyżej jednej lub dwóch sekund, a w miejscu uchwycenia pojawiły się delikatne zmarszczki, to sygnał, że Twoja skóra błaga o nawilżenie. Jak jej pomóc?

Sprawdź: Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o nawilżaniu skóry

Przebarwienia

Pod wpływem słońca nasza skóra produkuje barwnik: melaninę. To ona nadaje opalonej skórze złoto-brązowy kolor. Przebarwienia powstają kiedy melanina gromadzi się nierównomiernie, w postaci złogów, w naskórku lub skórze właściwej. Zmiany barwnikowe skóry powstają zarówno w wyniku działania promieni słonecznych, jak i tych emitowanych przez lampy w solariach.

Sprawdź: Przebarwienia - niechciana pamiątka z wakacji

Pajączki

Pękają Ci naczynka krwionośne? Narzekasz na pojawiające się na skórze "pajączki"? Wstydzisz się ich? W poniższym artykule podpowiadamy, jakie są metody ich usuwania, jak dbać o taką cerę oraz jak uniknąć kolejnych niechcianych "kleksów" na skórze.

Sprawdź: Jak się pozbyć pajączków?

Zdrowa cera? To możliwe!

Nasza galeria zabierze Cię w podróż po zasadach dbania o cerę, by była piękna, gładka i wyglądała młodo. Zalecenia są bardzo proste i każdy - dla własnego zdrowia- powinien stosować się do nich na co dzień. Zasada pierwsza: pij dużo wody!

Sprawdź: Zadbaj o zdrową cerę

Piegi

Czy można pozbyć się piegów? Lub je rozjaśnić? Oczywiście! Wypróbuj nasze peelingi i maseczki, które możesz przygotować i nałożyć w zaciszu własnej łazienki. Sprawdź, jakie dadzą efekty i ciesz się gładką, jasną skórą bez plamek i przebarwień.

Sprawdź: Jak pozbyć się piegów?