POLECAMY

Wszystko o chirurgii plastycznej

W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o operacjach plastycznych: ile kosztują? Na czym polegają? Jak się do nich przygotować? Komu się je odradza? Ile czasu trwają? Jakie są efekty? Z jakimi powikłaniami się wiążą?
Wszystko o chirurgii plastycznej

Czy Twoje pośladki wymagają liftingu?

Pupa - jedni uważają, że powinna być krągła i niewielka, inni wręcz przeciwnie - duża i wystająca. Jeśli jesteś niezadowolony/a z wyglądu swoich pośladków, możesz je poprawić u chirurga plastycznego. Jeśli chcemy usunąć z tej części ciała nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej oraz podnieść opadające pośladki, musimy przygotować się na operację trwającą 3-4 godziny. Jeśli unikniemy wahań wagi, jej trwałość będzie bardzo duża. W pośladki można też wszczepić implanty i zrobić im... lifting.

Sprawdź: Krągłe i jędrne, czyli pośladki pod nóż

Moje uszy to mój koszmar!

Wstydzisz się odstających lub nieładnie wyglądających uszu? Jeśli chcesz je poprawić, przygotuj się na wydatek rzędu od 1700 do nawet 3000 złotych. Operacja korekty uszu jest popularna już wśród nastolatków (a nawet dzieci!). Co ciekawe, od niedawna popularne stały się tzw. "elfie uszy" - uszy operacyjnie wydłuża się na czubkach, by przypominały uszy elfa. Jednak uwaga: specjaliści ostrzegają, że takie zabiegi mogą doprowadzić do poważnej deformacji ucha, a także powodować infekcje. "Elfie uszy" jak na razie mogą sobie (za około 600 dolarów) zafundować Amerykanie, jeśli odwiedzą zakład Steviego Haywortha - artysty od modyfikacji ciała.

Sprawdź: Aby uszy były piękne,czyli otoplastyka

Facet spod skalpela?

Około jedna czwarta pacjentów gabinetów chirurgów plastycznych to mężczyźni. Tak, tak, panowie też chcą się podobać! Czasem poprawiają swoją urodę (wygładzanie zmarszczek, przeszczep włosów), innym razem korygują to, co ich szpeci (odstające uszy, garbaty nos), a zdarza się, że zamiast ćwiczeń na siłowni wybierają liposukcję, a nawet implanty klatki piersiowej, które imitują umięśnienie torsu. Popularnym zabiegiem jest też zmniejszanie tkanki piersiowej (ginekomastia), która kosztuje około 4000 złotych. 

Sprawdź: Chirurgia plastyczna mężczyzn - jak poprawić męski wygląd?

Płaski brzuch? Marzenie!

Plastykę brzucha można przeprowadzić, gdy na brzuchu gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej, która nie znika po intensywnych ćwiczeniach, gdy na brzuchu widnieją ślady po przebytych ciążach lub jeśli pojawia się tam obwisła skóra. Nie może to być jednak operacja traktowana jako ucieczka od odchudzania - wykonuje się ją tylko wtedy, gdy inne metody zawodzą (diety, sport, ruch). Operacja brzucha jest kosztowna - pacjent musi wyłożyć na nią od 4000 do aż 13000 złotych - i trwa około 2.5 godziny.

Sprawdź: Abdominoplastyka, czyli chirurgia plastyczna brzucha

Pinokio!

Masz za długi nos? Garbaty? Szpiczasty? Zadarty? Nieforemny? Krótko mówiąc: Twój nos wpędza Cię w kompleksy i obniża samoocenę? Bez obaw, możesz go poprawić u chirurga plastycznego. Po operacji będziesz jednak narażony/a na dyskomfort zatkanego nosa aż do czasu, gdy zniknie stan zapalny. Należy także wówczas unikać słońca i intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka kolejnych miesięcy. Jeśli to Cię nie przeraża i nadal zastanawiasz się nad operacją, zachęcamy do przejrzenia poniższego artykułu.

Sprawdź: Ratunku! Nie chcę być jak Pinokio...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Pragniesz zdobyć informacje o operacji powiększania piersi, waginoplastyce, kosmetoginekologii, plastyce ramion, usuwaniu worków pod oczami, powiększaniu ust, liftingu czy liposukcji? Zajrzyj do Vademecum operacji plastycznych!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)