POLECAMY

Wszystko, co chcesz wiedzieć o chirurgii plastycznej: lifting twarzy

Czas nie omija żadnej z nas i z utratą młodości pogodzić się kobiecie wyjątkowo trudno. Na szczęście, nie wszystko stracone nawet, jeśli w lustrze straszą już pierwsze zmarszczki.
Czas nie omija żadnej z nas i z utratą młodości pogodzić się kobiecie wyjątkowo trudno. Na szczęście nie wszystko stracone nawet, jeśli w lustrze straszą już pierwsze zmarszczki.

Lifting twarzy to najpopularniejsza metoda przywracania całemu obliczu młodszego wyglądu. Technik jest oczywiście wiele, wśród najciekawszych zaś HappyLift polegający na wprowadzeniu pod skórę rozpuszczalnych nici. One mobilizują nasze naturalne włókna kolagenowe ujędrniając skórę. Efekt jest natychmiastowy i wyraźnie napina skórę policzków, podbródka oraz szyi. Rysy twarzy pozostają niezmienione, a rezultat utrzymuje się do 5 lat.

FAQ – czyli pytania i odpowiedzi do ekspertów
(konsultacja: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie )

Wszystko, co chcesz wiedzieć o chirurgii plastycznej: lifting twarzy

Jak wygląda sam zabieg? Czy wiąże się z bólem?
Zabieg HappyLift jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym. Polega na wprowadzeniu w określone partie twarzy specjalnych nitek na bazie kwasu polimlekowego. Nitki są rozpuszczalne przez organizm dają efekt na okres 5 lat. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, nie pozostawia żadnych śladów ani blizn.

Jaki jest okres rekonwalescencji? Czy muszę przez jakiś czas kryć się przed światem w domu?
Przy tym zabiegu nie przewiduje się okresu rekonwalescencji. Pacjent może od razu wrócić do normalnego trybu życia. Zatem nie jest konieczne zwolnienie z pracy.

Dla osób w jakim wieku poleca się Happy Lift? Czy mając 35, 45 albo 55 lat mogę liczyć na podobne efekty?
HappyLift jest alternatywą dla tradycyjnego liftingu twarzy, jednakże nie jest polecany osobom z nadmiernie wiotką i pokrytą zmarszczkami cerą. Najlepsze efekty są u osób w wieku 30-40 lat.

Czy są przypadki powikłań po zabiegu? Co do nich należy?
Nie wykryto dotąd żadnych powikłań po zabiegu HappyLift.

Co ze zmarszczkami wokół oczu? Czy ich wygląd poprawia się po zabiegu?
Wygląd okolic oczu po zabiegu poprawia się zdecydowanie, jednak może nie być wystarczająco satysfakcjonujący. W takim przypadku można dodatkowo wykonać plastykę powiek dolnych jak i górnych.

Jaka, z punktu widzenia efektów, jest różnica między HappyLift a botoksem? Co powinnam brać pod uwagę dokonując wyboru?
Botoks powoduje czasowy paraliż mięśni, które tracą zdolność kurczenia, jednak już powstałych zmarszczek nie da się tą metodą wygładzić. Botoks jest stosowany do zmarszczek mimicznych. HappyLift natomiast wygładzi wszystkie zmarszczki na twarzy i daje efekt gładkiej skóry.

Jaki jest koszt kompleksowej terapii?
Koszt HappyLift: od 6 000,- do 10 000,- w zależności jakie partie twarzy zostaną poddane zabiegowi.

Zabieg wykonuje IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie
www.iqmedica.pl

Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 lata temu
Zabieg ten daje naprawdę świetne rezultaty. Chociaż dobrze jest zarezerwować sobie kilka dni wolnych po zabiegu bo skóra jest trochę opuchnięta i ma sie takie dziwne uczucie podniesionej skóry. Moja twarz po tym zabiegu była opuchnięta prze jakieś 3 dni ale to jest normalne. U mnie już w sumie minął rok od zabiegu w Artclinique a efekty dalej są takie same. Ta metoda jest na pewno lepsza od botoxu czy kwasu hialuronowego.
/7 lat temu
Ja zastanawiam się nad żelazkiem przeciwzmarszczkowym.znalazłam ciekawą ofertę za 63 zł na DealPeck. Czy któraś z Was korzystała?
/8 lat temu
A jaka jest różnica między tym zabiegiem który opisałas a wolumetrią ? Który z nich bardziej zadziała na zmarszczki mimiczne przy ustach?
POKAŻ KOMENTARZE (1)