POLECAMY

Wrastanie włosków po depilacji to nie problem

Wrastanie włosków po depilacji to twój problem? Okazuje się, że wystarczy tylko właściwa pielęgnacja skóry, aby temu zaradzić. Sprawdź, jak właściwie dbać o depilowaną skórę!

wrastające włoski po depilacji

fot. Fotolia

Czerwone kropki i podrażnienia nie dodają uroku naszej skórze. Do tego uporczywe swędzenie, przebarwienia i blizny – to efekty wrastających włosków po depilacji.

Przyczyny wrastania włosków po depilacji

Wrastanie włosów to wynik nieprawidłowej depilacji, kiedy włos nie jest usunięty całkowicie, wraz z cebulką, tylko urywany tuż nad skórą. Skutkuje to zmianą kierunku wzrostu włosa, który nie przebija się przez naskórek i wrasta w głąb skóry. To właśnie wtedy powstaje stan zapalny mieszka włosowego, czemu towarzyszy widoczna wypukłość i bolesne zaczerwienienie.

Jak radzić sobie z wrastającymi włoskami?

W tej sytuacji musimy wyłuskać niesforny włos za pomocą zdezynfekowanej igły i usunąć go pęsetą, co bywa nieprzyjemne i pozostawia po sobie ślad  w postaci mikrowylewów pod skórą i ciężko usuwalnych przebarwień.

Właściwa pielęgnacja skóry depilowanej

Depilacja na stałe wpisała się do kalendarza kobiecej pielęgnacji. Często traktujemy czerwone kropki na skórze jako zło konieczne, jednak wcale nie musi tak być. Prawidłowo przeprowadzona depilacja i właściwa pielęgnacja nastawiona na złuszczanie przed i po zabiegu to klucz do sukcesu, czyli gładka i niepodrażniona skóra na dłużej.

Po pierwsze – peeling i nawilżanie skóry! Konsekwentne złuszczanie warstw martwego naskórka to podstawa w zapobieganiu wrastania włosów. Żeby dostrzec różnicę, peeling należy wykonywać raz  w tygodniu oraz koniecznie na dzień przed planowaną depilacją. Dzięki czemu będzie ona mniej bolesna i skuteczniejsza. Kolejny peeling zaleca się wykonać tydzień po zabiegu, kiedy skóra wróci do swojego normalnego stanu, a podrażnienia znikną. W pielęgnacji ciała najlepiej sprawdza się peeling gruboziarnisty.

Peelingowanie powinno być uzupełniane nawilżaniem – by skóra była piękna i gładka, a włoski mogły się przez nią przebić bez problemu. Warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty, które złuszczają, wygładzają i nawilżają skórę oraz jednocześnie opóźniają proces odrastania włosków. Polecamy kosmetyki Time for Wax Professional czy preparaty CaronLab.

Jeśli problem jest bardziej uciążliwy, najlepszym sposobem, aby się go pozbyć jest skorzystanie z zabiegu depilacji w salonie, gdzie będzie on wykonany profesjonalnie. 

Polecamy: Jak przygotować się do depilacji woskiem?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
ja po depilacji stosuje peeling i tez nie mam problemow z wrastajacymi włoskami.. na wszystko są metody!
/3 lata temu
Muszę to napisać i przekazać wszystkim dziewczynom receptę na ten problem.Jak zsumujecie, koszty i ból przy depilacji z kosztami i bólem czy dyskomfortem wrastania włosków to wyjdzie wam że kosztuje to więcej niż zabieg laserowy. Ja już od pół roku mam spokój z depilacją i jakimkolwiek problemem z włoskami odkąd poszłam na zabieg do salonu kosmetycznego Laser Glamour w Łodzi http://www.laserglamour.pl To nie jest zabieg który pomaga raz na miesiąc czy raz na pół roku. To jest zabieg który trwa kilka lat.