POLECAMY

Jak zapobiegać wrastaniu włosów po depilacji

Wrastające włoski mogą być efektem źle wykonanej depilacji. Ekspert podpowiada, co możesz zrobić, aby taka sytuacja się nie powtórzyła.
Jak zapobiegać wrastaniu włosów po depilacji fot. Panthermedia

Jeśli włoski nie są wyrywane z cebulkami, tylko urywane poniżej warstwy rogowej naskórka, mogą zmienić kierunek porostu. I wtedy zaczynają wrastać w naskórek.

Jak  zapobiegać wrastaniu włosów po depilacji?

  • Wybierz jedną metodę depilacji i trzymaj jej się. Jeżeli raz golisz włosy, innym razem używasz depilatora, a potem idziesz do kosmetyczki, cebulka włosowa dostaje różne sygnały. Przez to włos zmienia swoją grubość i kierunek wzrostu.
  • Pilinguj skórę i nawilżaj ją. Jeżeli skóra jest rzadko złuszczana i sucha, naskórek staje się zgrubiały i nierówny. Goląc taką powierzchnię, możesz przyczynić się do problemu. Jeżeli włoski są delikatne, a warstwa rogowa gruba, warto po depilacji złuszczać skórę pilingiem. Najlepiej enzymatycznym, zawierającym delikatne stężenia kwasów np. salicylowego lub mlekowego. Piling z granulkami może podrażniać skórę. Dzięki złuszczaniu po depilacji, włoskom łatwiej będzie przebić się przez naskórek i nie będą wrastać.

Radziła Magda Bednarska, kosmetyczka i szkoleniowiec marki Lycon
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Epilacją IPL po pierwsze włosków pozbywasz się całkowicie na 3lata i problem wrastania z głowy. Potem rosną słabsze, a zabieg wystarczy powtórzyć, żeby znów mieć święty spokój i gładką skóre. Ciekawe artykuły odnośnie itp. IPL są na stronie firmy, która naprawia urządzenia. Wiele tam ciekawostek! Myślę, że to wszystko warto wiedzieć przed skorzystaniem z zabiegu laserowego. Zajrzyjcie na Ganc-service