Woskowanie bikini

Sezon już się zbliża, więc jeżeli planujesz w tym roku szokować idealnie gładkimi pachwinami, a wciąż masz wątpliwości co i jak, podpowiadamy jak przygotować się do woskowania w salonie.
/ 23.05.2011 07:46

Sezon już się zbliża, więc jeżeli planujesz w tym roku szokować idealnie gładkimi pachwinami, a wciąż masz wątpliwości co i jak, podpowiadamy jak przygotować się do woskowania w salonie.

Nie umawiaj się na zabieg zaraz przed miesiączką.
Brzmi jak księżycowy zabobon, ale w tym momencie cyklu twoja skóra jest naprawdę najbardziej wrażliwa, więc o ile nie jesteś urodzoną masochistką wykreśl z kalendarza czas od trzech dni przed do końca okresu.

Popołudniu najlepiej!
Jeśli masz możliwość swobodnego wyboru godziny woskowania postaw na czas między 15.00 a 17.00 - wytrzymałość na ból jest wtedy najwyższa.

Aspiryna pomoże
Na trzy kwadranse przed wizytą połknij tabletkę aspiryny - to naprawdę świetny, bezpieczny sposób na złagodzenie nieprzyjemności. Poza właściwościami przeciwbólowymi aspiryna ogranicza też stany zapalne, więc zapobiega skutkom ubocznym woskowania.

Weź prysznic
Potem to nie jest wskazane, a delikatne złuszczanie i ciepły prysznic dobrze zmiękczą skórę i pomogą kosmetyczce. Pamiętaj, aby nie wklepywać w okolice bikini żadnych balsamów ani kremów nawilżających.

Strzyżenie
Włoski do woskowania powinny być odrośnięte, ale niezbyt długie. Jeśli nie wiesz jak się przygotować to albo zadzwoń do studia po ich wskazówki, albo pozostaw włosy jakimi są. Specjalistka bez problemu sama przystrzyże je do odpowiedniej długości.

Ubierz się lekko
W przeciągu 48 godzin od woskowania skóra jest szczególnie wrażliwa, dlatego należy ograniczać wszelkie okazje do podrażnienia, zwłaszcza ubraniowe. Idąc na woskowanie idealnie byłoby więc założyć sukienkę i zero bielizny, ale jeśli to nie wchodzi w rachubę koniecznie wyklucz wszystkie ciasne majtki, rajstopy, legginsy i dżinsy. Na siłownię lepiej przez jeden dzień również nie chodzić.