POLECAMY

Wolumetria – modelowanie bez skalpela

Czym jest wolumetria i jakie efekty pozwala uzyskać? Czy umożliwia odmłodzenie twarzy?

Czym jest wolumetria?

W dzisiejszych czasach młody wygląd stanowi naprawdę dużą wartość. Wiele mówi się o sposobach, dzięki którym będziemy mogli dłużej się nim cieszyć. Stosując się do tych zaleceń i prowadząc zdrowy tryb życia często udaje nam się opóźnić proces starzenia, niestety jednak zwykła pielęgnacja nie jest w stanie go zatrzymać. Z wiekiem dochodzi do stopniowego zaniku wszystkich tkanek twarzy, co prowadzi do wyostrzenia rysów, zaburzenia owalu i proporcji twarzy. Czy możemy temu przeciwdziałać?

Na szczęście tak. Z pomocą przychodzą nam takie zabiegi jak wolumetria, którą w najprostszy sposób można opisać jako korekcję pozwalającą na przywrócenie prawidłowych proporcji, objętości policzków i  kształtu owalu twarzy, co zbliża nas do młodego wyglądu sprzed lat. Ważne jest jednak, żeby tego rodzaju zabiegi wykonywał doświadczony lekarz, który w odpowiedni sposób dobierze ilość preparatu oraz miejsca, w które najlepiej będzie go wprowadzić. Istotny jest również odpowiedni dobór preparatów, które mogą doskonale uzupełnić osiągnięty efekt.

– Jeżeli jest taka możliwość, to warto zrobić jeden, kompleksowy zabieg wykorzystując różne preparaty, które świetnie się uzupełniają. Działa to tak, jakby przy codziennej pielęgnacji nie stosować tylko kremu, ale też serum. Efekt jest dużo lepszy – mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając z Kliniki Kwarecka w Warszawie.

Zobacz też: Polki w gabinecie medycyny estetycznej – co najchętniej poprawiają?

Co możemy zmienić poddając się zabiegom wolumetrycznym?

Jednymi z najbardziej zauważalnych oznak starzenia są zmiany w dolnej partii twarzy tzw. chomiki i pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe. Wielu pacjentów spodziewa się, że selektywne wypełnienie bruzd rozwiąże problem. Jednak aby naprawdę odmłodzić rysy twarzy, należy odtworzyć kształt policzka w tym miejscu, w którym tkanka tłuszczowa przemieściła się w stronę bruzd i w dół, w stronę „chomików”. I tu właśnie pomóc może wolumetria.

Podając preparat w obszarze środkowej części twarzy, widzimy od razu spłycenie bruzd w kącikach ust i okolicy chomików. Dzięki połączeniu tych działań możemy uzyskać naprawdę spektakularny efekt. Odpowiednio dobrane preparaty uzupełniające zabiegi wolumetryczne pozwolą też delikatnie zwiększyć lub skorygować kształt ust, wypełnić dolinę łez oraz wygładzić skórę wokół oczu.

Jak widać, wolumetrią i towarzyszącymi jej zabiegami możemy zdziałać naprawdę dużo. Jest to zasługa najlepszych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Warto również wspomnieć, że zabiegi wolumetryczne dają niemal natychmiastowe efekty, które utrzymują się nawet do 18 miesięcy.

Zobacz też: Chcesz szybko schudnąć? Wypróbuj te zabiegi!

Źródło: materiały prasowe Com and media/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
Zabieg Scarlet rf to bardzo efektywny zabieg bez ingerencji chirurgicznej. Zadnych skutków ubocznych, powikłań i rekowalscencji:) rumień utrzymuje się do max3 godzin a potem smialo mozna wykonac makijaz i wrocic do swoich obowiazkow. Skóra robi się gładka,jest napieta, schodza przebarwienia. Polecam kobitkom serdecznie.
/2 lata temu
[quote=~Ewa] Też słyszałam Scarlet Rf. Cenię sobie naturalność, dlatego zastanawiam się nad wykonaniem tego zabiegu na ogólny lifting twarzy. Chciałabym go wykonać w Karboklinice, jako że jestem ze Szczecina, a to jedyny gabinet, który posiada ten sprzęt. Czy ktoś już wykonywał tego typu zabiegi i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami? [/quote] Hej, właśnie w Karboklinice zrobiłam Scarlet. Mam bardzo zniszczoną skórę bo często chodziłam do solarium i ogólnie dużo się opalałam - dlatego się zdecydowałam. Czytałam dużo o działaniu i przeglądałam efekty, pani w klinice też dużo mi opowiedziała i widziałam zdjęcia pacjentów z tej kliniki. Jestem pięć tygodni po zabiegu i skóra jest jakby grubsza, gęstsza, miałam też trochę przebarwień - rozjaśniły się. Pani powiedziała, że po kolejnych 2 mies. mają być jeszcze lepsze efekty, czekam. Ogólnie jestem zadowolona, myślę, że w przyszłości też poddam się zabiegowi. Polecam i pozdrawiam:)
/2 lata temu
Bardzo dobry zabieg http://klinikamelitus.pl/zabiegi/modelowanie-twarzy-wolumetria
POKAŻ KOMENTARZE (3)