Włoski na twarzy - jak się ich pozbyć?

Dla wielu kobiet ogromnym problemem są widoczne włoski w miejscu najmniej odpowiednim do tego – na twarzy. W wielu krajach, również w Polsce, temat ten do niedawna stanowił tabu. Pora je przełamać.
Relaksacja polega na kontroli oddechu

Występowanie owłosienia na ciele jest faktem, któremu nikt chyba nie zaprzeczy. Jednak obecność włosów na twarzy kobiety jest już nie na miejscu. To czy włosy będą ciemniejsze czy jaśniejsze jest uwarunkowane genetycznie, ale także i zależne od poziomu testosteronu. Dlatego też wiele pań uskarża się na widoczny „wąsik”, którego nie wypada jednak mieć. Jak można poradzić sobie z tym problemem?

Zobacz także: Depilacja w domu

Skóra twarzy jest bardzo delikatna i warto o tym pamiętać, chcąc usunąć z niej cokolwiek. Jest kilka dobrych metod, które pozwalają szybko i bezpiecznie uporać się ze zbędnymi włoskami:

  1. paseczki woskowe do depilacji twarzy (większość firm kosmetycznych wypuściła specjalne paski do depilacji twarzy; są to z reguły małe, prostokątne paseczki, pokryte woskiem, które wielkością i kształtem dopasowane są do miejsc, z których chcemy usuwać włoski; do paseczków dodaje się kremy/olejki, które nawilżają i zmniejszają podrażnienia po depilacji; zabieg wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku nóg, to znaczy: paseczki ogrzewamy ciepłotą własnych rąk, następnie przyklejamy je zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski, napinamy skórę a następnie szybkim ruchem odrywamy w przeciwnym kierunku; po zabiegu nakładamy krem; dzień przed depilacją warto jest złuszczyć skórę, to znacznie ułatwi zabieg);
  2. pęseta (niektóre kobiety nadal używają do usuwania włosków z twarzy starych metod, czyli pęsety; zabieg ten jednak jest dosyć bolesny, zwłaszcza, że usuwa się kolejno pojedyncze włoski, a nie wszystkie za jednym razem; dziś raczej nie poleca się tego sposobu depilacji twarzy, jest on i czasochłonny, i bolesny; jeśli jednak ktoś nie jest przekonany do innych sposobów, to warto żeby zapamiętał, że przed zabiegiem można posmarować określone miejsca kremem nawilżającym, co odrobinę zmniejszy cierpienie);
  3. pasta cukrowa (dobry i w sumie bezbolesny zabieg depilacji; poleca się go wszystkim paniom: pastę cukrową można wykonać samodzielnie w domu, potrzebne ci będą następujące składniki:
  • ¾ szklanki wody z kranu;
  • ½ szklanki cukru;
  • ½ cytryny;
  • ½ łyżeczki rumianku.

Wodę, cytrynę i cukier gotować do momentu aż zmienią kolor. Dodać następnie rumianek, wymieszać i odstawić do schłodzenia. Z masy zrobić kulkę, dobrze ją wygnieść a następnie nałożyć na skórę. Odczekać i zerwać. Potem znów wygnieść i tak dalej. Zabieg powtarza się tyle razy, aż włoski całkowicie znikną. Pastę cukrową można przechowywać przez jakiś czas w lodówce, ale przed zabiegiem należy ją odpowiednio ogrzać).
Do usuwania włosków z twarzy nie powinno się stosować żadnych maszynek ani golarek. Włoski będą odrastały szybko i staną się twardsze i bardziej widoczne. A przecież nie to jest celem zabiegu.

Zobacz także: Jakie kosmetyki są najlepsze dla alergików?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/9 miesięcy temu
W moim przypadku najbardziej zadziałała depilacja laserowa w Beauty Factory Fabryka Urody. Najbardziej spektakularny efekt.
/rok temu
Jeszcze delikatny meszek na twarzy może mieć swój urok, ale lekki "wąsik" czy "bródka" już niekoniecznie. Na pewno najgorsze co można zrobić w takich przypadkach , to użyć maszynki do golenia - wtedy włoski stają się jeszcze bardziej widoczne. Depilacja laserowa jest skutecznym rozwiązaniem, szczególnie light sheer duet. Moja znajoma pozbyła się dzięki niemu w estetica w Krakowie dość wyraźnego i całkowicie męskiego wąsika.
/2 lata temu
A jak się pozbyć ich całkowicie :( nie rośnie tylko Wąsik ale i broda i koło oczu!!! A Co najgorsze nie mam nawet 20 lat... Jak się pozbyć ich na dobre :(
POKAŻ KOMENTARZE (10)