Dziadkowie w spa fot. Fotolia

Wizyta w SPA dla dziadków - dobry pomysł?

Z okazji Dnia babci i dziadka najczęściej kupuje się ciepłe skarpetki, aparaty do mierzenia ciśnienia i lekarstwa wzmacniające. Jednak coraz więcej starszych osób stara się dbać o swoje zdrowie fizyczne i z chęcią odpoczęłoby w ośrodku SPA. Jeżeli nie wiesz jeszcze co podarować swoim dziadkom to może właśnie ta propozycja okaże się najlepsza?
/ 14.01.2013 14:46
Dziadkowie w spa fot. Fotolia

Wybierając prezent dla babci i dziadka, decydującymi czynnikami powinny być ich własne preferencje. Jednak czasem dłuższa rozmowa może uzmysłowić, że dobrym pomysłem dla emeryta jest odpoczynek, albo poprawienie kondycji. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP 77% kobiet po 60 roku życia interesuje się sposobami na zachowanie młodego wyglądu. W takich przypadkach podarowanie pakietu na zabiegi w SPA może być dobrym pomysłem. Podejmując taką decyzję, warto zastanowić się czy wybrać ośrodek usytuowany w mieście, czy zaproponować wyjazd na kilka dni. Zależy to przede wszystkim od stanu zdrowia dziadków, ale także ich preferencji. Starsi ludzie często nie lubią niespodzianek – warto więc pomysł ten z nimi przedyskutować.

Zobacz też: Prezenty na Dzień Matki - od 60 do 1 600 zł

Czego potrzebuje dojrzała cera?

Propozycje ośrodków SPA zawierają coraz więcej opcji dla osób dojrzałych. Skóra z wiekiem staje się szorstka, cieńsza, pojawiają się zmarszczki. – Wybór zabiegów w SPA zależy od typu cery i problemów, z którymi się zmagamy – mówi Daniela Stier, ekspert ze SPA Hotelu Zamek Lubliniec – Dla cery dojrzałej polecamy zwłaszcza zabiegi bogate w składniki aktywne, takie jak retinol, kwas felurowy czy koenzym Q10. Dzięki nim skóra się regeneruje i przeciwdziałamy zmarszczkom. Ciekawym sposobem na poprawę kondycji naskórka są także kąpiele w winie, które nie tylko odmładzają, ale także pozwalają na polepszenie nastroju – dodaje.

Niedawno odkryto także, że zabiegi z użyciem odpowiednich częstotliwości fal radiowych cofają procesy starzenia się skóry. Podobną metodą jest zastosowanie impulsów świetlnych, które mają zdolności regenerujące. Oprócz zabiegów odmładzających, dobrym pomysłem dla osób dojrzałych będą maseczki i kąpiele nawilżające. Odżywienie i wzmocnienie cery przywraca miękkość i wygładza ją.

Warto wziąć także pod uwagę zabiegi, które maja odprężyć całe ciało. Kąpiele w mleku, masaże pleców i karku czy choćby zabiegi dla stóp sprawią, że nasi krewni odpoczną i poczują się znacznie lepiej – dodaje Daniela Stier ze SPA Hotelu Zamek Lubliniec.

Zobacz też: Jaki prezent kupić na Dzień Ojca?

Najlepszym prezentem jest…

Jeśli stan zdrowia naszych babć i dziadków na to pozwala, warto zdecydować się na zabranie ich do SPA za miastem. Najlepszym prezentem będzie bowiem poświęcenie im swojego czasu. – Starsze osoby, które przyjeżdżają do nas w towarzystwie swoich dzieci czy wnuków swobodniej się tu czują – tłumaczy Daniela Stier.

Wybierając miejsce, w którym chcemy zatrzymać się z dziadkami, trzeba jednak sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim istotny jest ich komfort i bezpieczeństwo. Odpowiednio przystosowane łazienki, wyposażone powinny być w maty antypoślizgowe. Poza tym trzeba pamiętać, że starsze osoby lepiej będą czuły się w cichym i spokojnym miejscu. Decydujące powinny być jednak zainteresowania naszych krewnych. Dla tych, którzy lubią spacery, idealny będzie ośrodek położony w atrakcyjnej okolicy. Wiele hoteli swoje atrakcje przygotowuje właśnie z myślą o gościach w kwiecie wieku.

Coraz częściej organizują one zajęcia nordic walking, wędkowanie czy nawet wspólne polowania. Odpowiadając na potrzeby tych, którzy między zabiegami kosmetycznymi wolą spokojnie odpocząć, ośrodki przygotowują choćby bogato wyposażone biblioteki. Wybór miejsca, w którym nasi dziadkowie będą mogli odpocząć, oddać się swoim zainteresowaniom nie musi być więc wcale trudny. Wystarczy tylko poświęcić im trochę czasu.

Zobacz też: Prezenty na Dzień Ojca - nietypowe i tradycyjne