POLECAMY

Witaminy i składniki mineralne dla urody

Co jeść, by być piękną? Zdrowy wygląd jest naszą wizytówką, ale któż z nas na nie narzekał na rozdwajające się paznokcie, suche, matowe i wypadające włosy czy wysuszoną i szorstką skórę? Oto lista niezbędnych witamin i składników mineralnych, o których nie możesz zapominać! Odpowiedni sposób żywienia może stanowić remedium na większość niepożądanych zmian związanych z naszą urodą i zdrowiem.
Witaminy i składniki mineralne dla urody fot. Fotolia

Życie w biegu, stres, zanieczyszczenie powietrza oraz palenie papierosów w połączeniu ze złą dietą to główne czynniki wpływające negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale także na urodę. Nie wszystkie z tych czynników można wyeliminować z naszego życia, ale wpływ niektórych można zminimalizować poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Jedząc, dostarczamy naszemu organizmowi nie tylko energii do działania, ale także wielu cennych składników mineralnych i witamin, które to działanie usprawniają.

Młoda skóra

Jednym z ważniejszych aspektów dbania o urodę jest zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się. Z żywieniowego punktu widzenia za szybsze starzenie się skóry i całego naszego organizmu odpowiedzialność ponosi nasz niedobry sposób odżywiania, czyli nie dostarczanie do naszego organizmu niezbędnych składników, z których nasz organizm korzysta każdego dnia. Na ten moment wiemy, że codziennie potrzebujemy 60 składników odżywczych. Proces starzenia się związany jest również z nieustannym bombardowaniem naszego organizmu przez wolne rodniki. Skuteczną bronią w walce z tą niszczycielską siłą są antyoksydanty do których należą witaminy antyoksydacyjne i składniki mineralne takie jak selen.

Lista witamin i składników mineralnych, korzystnie wpływających na urodę:

  • Witamina A
  • Witamina E
  • Witamina C
  • Witamina H
  • Żelazo
  • Magnez
  • Cynk
  • Wapń
  • Selen

SetPoint Doradztwo Żywieniowe
www.setpoint.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
to sobie trzeba kupić suplement, bo widać nie dostarczasz organizmowi wszystkiego, co trzeba. Onozis polecam, pobierzesz, pobierzesz (tak z miesiąc) i ułoży Ci się z tymi włosami. wiem co mówię, bo sama do niedawna myślałam o zakupieniu peruki :P
/9 lat temu
no tak, to jest dosyć oczywiste, chociaż z drugiej strony ja staram sie jeść bardzo zdrowo, a włosy na przykład mam okropne, mimo, że warzywa, ryby, oliwę i wszystkie niby najzdrowsze rzeczy jem. tak samo nie widzę zależności między moją wagą a tym co jem, bo czasem same syfy a jestem chuda, a czasem zdrowo a i tak grubsza...