POLECAMY

Wiosenne zabiegi u kosmetologa – które warto wykonać?

Nadejście wiosny sprzyja nowym postanowieniom. Pokazujemy więcej ciała, częściej wychodzimy z domu. Chcemy pięknie wyglądać.
Wiosenne zabiegi u kosmetologa – które warto wykonać?

Podczas zimowych miesięcy niesprzyjające jest długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. To trudny czas dla naszej skóry. Z powodu mrozu i wiatru skóra traci wilgoć niemal dwa razy szybciej niż latem. Priorytetowym działaniem są zabiegi ochraniające naskórek przed utratą wilgoci, zapewniające wystarczające natłuszczenie oraz nawilżenia skóry. W okresie wiosennym wybór ten, ze względu na zmniejszoną ekspozycję słoneczną, jest znacznie szerszy.

Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg, skorzystajmy z konsultacji kosmetologa, podczas której oceniona będzie kondycja i potrzeby naszej skóry, a my zostaniemy poinformowani o jej prawidłowej pielęgnacji.

Głębokie nawilżenie

Skóra po trudnym okresie zimowym wymaga regeneracji, dlatego wiosna to dobra pora na przeprowadzenie kuracji na bazie kwasów owocowych. Warto zdecydować się na kwas migdałowy lub glikolowy, który możemy stosować niemal przy każdym rodzaju cery, także naczyniowej i ze zmianami ropnymi. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą, zabieg ten przynosi doskonałe efekty w bardzo krótkim czasie. Kwasy owocowe świetnie radzą sobie nie tylko z przebarwieniami i bliznami, ale także mają działanie przeciwzaskórnikowe. Jednocześnie pomiędzy zabiegami należy pielęgnować skórę kremami z dodatkiem kwasów, przeznaczonymi do użytku domowego( zostaną polecone przez kosmetologa).

Zobacz także: Jakie maseczki na twarz możesz wykonać w domu?

Ważnym zagadnieniem w wiosennej pielęgnacji jest także dostarczenie skórze jak największej ilości nawilżenia. Pomogą nam w tym produkty mające w swoim składzie kwas hialuronowy– jeden z najbardziej skutecznych nawilżaczy. Składnik ten potrafi związać do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa, dzięki czemu poziom nawilżenia skóry może wzrosnąć nawet o 40%.

Wzmocnienie naczyń krwionośnych

Istotnym krokiem przed nadejściem upalnych letnich dni jest wzmocnienie naczyń krwionośnych, które pod wpływem słońca zwykle ulegają rozszerzeniu. Okres zimowy również nie wpływa na nie korzystnie, dlatego wiosną powinniśmy zadbać o ich kondycję.

Zobacz także: Jak dbać o skórę wrażliwą i naczynkową?

Doskonale sprawdzi się seria zabiegów jonoforezy, z użyciem preparatów regenerujących zawierających koncentraty składników roślinnych. Jest to dobra metoda także w przypadku skór wrażliwych i alergicznych. Kuracja skutecznie wzmocni i uelastyczni skórę, jednocześnie wyciszając stany zapalne i wzmagając tym samym cyrkulację krwi. We wzmacnianiu kapilarów pomóc może także zastosowanie produktów zawierających witaminę C. Jest ona jedną z najmniej trwałych substancji, lecz w nowoczesnych kosmetykach występuje w postaci estrowej, dzięki czemu nie ulega rozkładowi w kontakcie z powietrzem. Uszczelnia ścianki naczyń krwionośnych oraz poprawia mikrokrążenie w naczyniach włosowatych.

Kuracja jonoforezą składa się z 10 zabiegów które należy wykonać w gabinecie kosmetycznym. Kontynuacją serii zabiegów jest pielęgnacja preparatami domowymi poleconymi przez kosmetologa.

Iwona Jakubiak kosmetolog

Artykuł pochodzi z serwisu www.wellnessinfo.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Dziewczyny,jesli tylko macie okazje,to oczywiscie korzystajcie z takich zabiegów.Ja co porawda poszłam na troszke inne bo robiłam CytoCare-zabieg na twarz ,z kwasem hialuronowy,duża ilościa multiwitamin...,zeby zrobić coś wreszcie dla swojej buzi,bo wiadomo ze po 35 roku jednak to starzenie staje sie bardziej widoczne ;) Ale kazdy zabieg upiekszajacy jest jak najbardziej porzadany ;)