Wiemy czym wykonać depilację laserową w domu. To depilator IPL!

Marzysz o tym, by bez bólu i raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków z nóg, pach i okolic bikini? Depilator IPL to urządzenie dla ciebie! Spróbujesz?
Joanna Futkowska / 30.08.2018 01:33

Technologia IPL (Intense Pulsed Light) do niedawna była wykorzystywana tylko w profesjonalnych  salonach kosmetycznych, gdzie laserem IPL pozbywano się trwale niechcianych włosków. Teraz nie tracąc czasu i pieniędzy na wizyty w salonie kosmetycznym depilację laserową można wykonać w domu.

Jak depilować strefę bikini?

Jak działa depilator IPL?

Depilator IPL, nazywany też trochę na wyrost laserem IPL, wykorzystuje delikatne impulsy świetlne, które skierowane na cebulki, powodują naturalne wypadanie włosów i hamują ich odrastanie. Efekty widać już po kilku zabiegach. Depilacja nie jest bolesna i nie powoduje podrażnień. Stosowane urządzenia są bezpieczne i możesz je mieć zawsze pod ręką!

Depilatory mają nasadki o różnym kształcie i wielkości okienek, pozwalają dopasować depilację do depilowanego obszaru. Dzięki temu bez problemu wydepilujesz nogi, pachy, twarz i okolice bikini.

Ile zabiegów depilatorem IPL potrzeba, by trwale usunąć włoski?

Przez kilka tygodni (4-12) zabieg trzeba powtarzać raz na tydzień. Stosujemy go do momentu, gdy skóra stanie się gładka. Potem powtarza się go w zależności od indywidualnych potrzeb, gdy włosy odrastają. 

Co można depilować laserem IPL?

Depilatory mają nasadki o różnym kształcie i wielkości okienek, pozwalają dopasować depilację do depilowanego obszaru. Dzięki temu bez problemu wydepilujesz nogi, pachy, twarz i okolice bikini.

Są jednak pewne ograniczenia. Urządzenie można stosować do depilacji twarzy, poniżej kości policzkowych. Świetnie sprawdza się w usuwaniu włosków nad górną wargą, na brodzie i żuchwie. Można nim usuwać włosy na linii bikini, ale nie nadaje się do depilacji okolicy genitaliów.

Depilator IPL nie dla wszystkich

Depilacja IPL jest najbardziej skuteczna w przypadku jasnego lub pośredniego odcienia skóry i włosów o kolorze od naturalnego blondu do ciemnego brązu lub czerni. Urządzenie nie działa skutecznie w przypadku włosów w kolorze jasny blond, rudym, siwym i białym, ponieważ zawierają one mniejszą dawkę melaniny – niewystarczającą, aby wchłonąć wiązkę światła.
Zabieg nie jest wskazany również przy ciemnej karnacji, bo występuje w niej większa ilość melaniny, która może wchłaniać więcej światła, niż jest to wskazane.

Więcej na temat depilacji
Nie masz jeszcze sprawdzonej metody depilacji? Wypróbuj krem!
Krem do depilacji twarzy czy laser? Wiemy, jak skutecznie pozbyć się wąsika!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)