Większe piersi bez użycia skalpela

Okazuje się, że istnieje mało inwazyjna oraz naturalna metoda powiększenia i rekonstrukcji piersi, która nie wymaga użycia skalpela
/ 21.01.2014 13:49

Mowa o lipofilingu z użyciem systemu Brava, który stanowi alternatywę dla silikonowych implantów i opiera się na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Innowacyjny system ssący bezpośrednio przylega do klatki piersiowej i w ciągu kilku tygodni powoduje wzrost ukrwienia skóry piersi i pozwala na wgojenie przeszczepionej tkanki tłuszczowej.

Większe piersi bez użycia skalpela

fot. Fotolia

Do tak przygotowanej piersi przeszczepiana jest tkanka tłuszczowa z komórkami macierzystymi (jednorazowo 100-150 ml) do każdej piersi, wcześniej pobranymi od Pacjenta. Wstrzykiwanie tłuszczu wykonywane jest cienkimi kaniulami, dzięki czemu zabieg nie pozostawia żadnych blizn, a okres rekonwalescencji jest krótki i trwa 7 dni. Na drugi dzień po zabiegu Pacjent może wrócić do pracy. W Polsce najlepszym specjalistą wykonującym zabieg powiększania i rekonstrukcji piersi po mastektomii za pomocą lipofilingu jest dr Monika Jachna-Grzesiak. To ona jako pierwsza zastosowała w Polsce tę innowacyjną technikę z zastosowaniem systemu Brava i jest to jej znak rozpoznawczy w środowisku lekarzy chirurgii plastycznej. Zabiegi wykonuje od 2000 roku.

Dzięki ogromnemu doświadczaniu w przeprowadzaniu tego typu zabiegów mogę polecić moim Pacjentom tę metodę jako skuteczną i bezpieczną, dającą bardzo zadowalające efekty końcowe. Kobieta, która podda się temu zabiegowi będzie mogła przez resztę życia cieszyć się pięknym biustem, ponieważ dzięki metodzie Brava tłuszcz pozostaje w tkankach na zawsze - mówi dr Grzesiak.

Zabieg z wykorzystaniem systemu Brava powinno się powtórzyć dwu- lub trzykrotnie w zależności od tego jaki rozmiar piersi chce mieć Pacjentka. W podjęciu decyzji o wielkości biustu bez wątpienia pomocny jest system Mirror Software wykorzystywany w Klinice dr Grzesiak, który umożliwia wykonanie symulacji fotograficznej oczekiwanych efektów po przeszczepie tłuszczu.
Przeszczep tkanki tłuszczowej do piersi to jeden z dziesięciu projektów wyróżnionych w prestiżowym konkursie Złoty Skalpel 2012 na polskiego innowatora w polskiej ochronie zdrowia, który organizowany jest przez pismo medyczne - „Puls Medycyny”.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)