Większe piersi bez skalpela, czyli botoks piersi

Botoks pomaga w leczeniu nadmiernego pocenia się, redukuje zmarszczki i nadaje większą objętość wąskim ustom. Niedawno lekarze dermatologii estetycznej poszli krok dalej i postanowili botoksem wypełnić także piersi. Zapewniają, że teraz każda kobieta może się cieszyć większym biustem nawet bez silikonowych implantów.
/ 27.02.2013 09:30

Powiększanie piersi - igła zamiast skalpela

Celem botoksu jest wymodelowanie piersi, tj. powiększenie (dodanie 10% objętości), podniesienie, a także wygładzenie skóry. Powiększanie piersi za pomocą botoksu jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które pragną poprawić wygląd swoich piersi w sposób łagodny i naturalny. Botoksem można bowiem powiększyć piersi tylko z rozmiaru A do B. Dzięki wypełniaczowi objętość piersi może się zwiększyć jedynie do 2 cm. Zabieg jest całkowicie nieskuteczny w przypadku posiadaczek większego biustu. Botoks nie jest w stanie podnieść dużych piersi o rozmiarze C i większym, co najwyżej może wygładzić i ujędrnić skórę biustu.

Na czym polega botoks piersi?

Botoks piersi polega na równomiernym wstrzykiwaniu jadu kiełbasianego w skórę piersi, od sutków aż po pachy. Preparat nie jest wstrzykiwany w mięsień piersiowy i okolice brodawek. Zabieg trwa kilkanaście minut, a przed jego wykonaniem nakłada się krem znieczulający.

Polecamy: Modelowanie kształtu twarzy – jakie zabiegi?

Po zabiegu widoczne są jedynie małe siniaki, będące efektem iniekcji, i oczywiście jędrniejsze piersi. Niestety, botoks jest tylko tymczasowym środkiem pozwalającym na podniesienie opadających piersi i jego efekty utrzymują się tylko ok. 6 miesięcy.

Małe jest piękne

Botoks piersi nie daje i nigdy nie da takich samych efektów jak silikonowe implanty. Maksymalny rozmiar, jaki można uzyskać dzięki botoksowi, to miseczka B. Aby ten efekt utrzymywał się jak najdłużej, lekarze zalecają zapisanie się na siłownię w celu wykonywania ćwiczeń poprawiających naszą postawę. Chodzi o ćwiczenia na takie partie ciała, jak plecy i ramiona. Dzięki takim ćwiczeniom efekty botoksu piersi będą lepsze i trwalsze.

Wady i zalety botoksu piersi

Po botoksie piersi nie będziemy mogły pochwalić się miseczką C. Na szczęście jad kiełbasiany daje efekt, którego nie uzyskamy po operacji piersi – odmłodzenie skóry. Niestety, to jedyna zaleta. Omówienie wad sprowadza się do dyskusji na temat kosztów i czasu potrzebnych do uzyskania spektakularnych efektów. Aby osiągnąć, skromną dla niektórych, miseczkę B, należy zużyć dużą liczbę strzykawek z jadem kiełbasianym. Może się więc okazać, że, dla niektórych, cena botoksu stosowanego na większych obszarach ciała, będzie zbyt wygórowana. Dzisiaj o cenę zabiegu mogą martwić się jedynie Brytyjki, ponieważ na razie botoks biustu wykonuje się tylko w Londynie.

Zwróć uwagę: Co zrobić by skóra była młodsza?