Większe piersi bez operacji

Kobiet zadowolonych z rozmiaru swojego biustu jest chyba mniej niż szczęśliwych malkontentów. Zasadniczo, chciałybyśmy żeby… był większy.
/ 08.04.2008 23:50
Kobiet zadowolonych z rozmiaru swojego biustu jest chyba mniej niż szczęśliwych malkontentów. Zasadniczo, chciałybyśmy żeby… był większy.

Od lat alternatywą dla smętnego oglądania się w lustrze jest operacja lub stanik z push-up’em. Pierwsze rozwiązanie budzi wiele kontrowersji, sporo kosztuje i jest dość inwazyjne, drugie nie działa w sytuacji najbardziej istotnej – kiedy pozbywamy się stanika. Na szczęście świat pędzi do przodu, a kosmetyka i medycyna wyprzedzają się w wysiłkach, aby niemożliwe uczynić realnym. Co mamy do wyboru?

Stabilizowany kwas hialuronowy - Jakkolwiek przerażająco to może brzmieć, technologia nie różni się wiele od ostrzykiwania botoksem. Owa tajemnicza substancja to naturaWiększe piersi bez operacjilny budulec włókien kolagenowych; wstrzykiwany w piersi powoduje natychmiastowy przyrost ich masy, bez guzków i nierówności. Zabieg trwa od 30 do 90 minut, a po nim przez kilka dni odczuwamy dyskomfort. Wedle zadowolonych klientek z Wielkiej Brytanii, efekt jest nie tylko szybki, ale i bardzo naturalny, zaś kształt nowego biustu apetycznie pełny.

Niestety nie jest to rozwiązanie trwałe – po 12-18 miesiącach nasze piersi powrócą do pierwotnych kształtów. Nie ma za to przeciwwskazań zdrowotnych ani zaobserwowanych dotychczas skutków ubocznych – materiał wypełniający jest o wiele bardziej transparentny niż silikon i nie utrudnia badań mammograficznych. Cena na wyspach waha się w granicach 3 tysięcy funtów.

„Perfect C” czyli rozmiar idealny – to tabletki zawierające botaniczne substancje o działaniu podobnym do estrogenu; ich działanie polega na stymulacji organizmu do wytwarzania nowej tkanki w biuście. Najbardziej podatne na tą formę „terapii” są kobiety w wieku od 23 do 35 lat – im starsze, tym dłużej trzeba czekać na efekty (nawet pół roku). Wykorzystanie substancji naturalnych powoduje, że specyfik ten nie jest groźny dla zdrowia – należy jednak jego stosowanie skonsultować z ginekologiem. Trzymiesięczna terapia kosztuje ok. 200 funtów, a efekt ponoć utrzymuje się na długo.

Gimnastyka – to rozwiązanie pewnie brzmi najmniej rewelacyjnie, ale w rzeczywistości jest najbezpieczniejsze i najtańsze. Jakie ćwiczenia są polecane?
naciskanie na siebie dłońmi przed klatką piersiową przez kilka sekund, z powtórzeniami,
złapanie się za przedramiona przeciwnymi rękoma, na wysokości ramion, i rozciąganie łokci na zewnątrz bez puszczania uścisku; dziesięć powtórzeń po pięć sekund.
Oczywiście tutaj rezultat nie będzie wielkim „bum” – w rzeczywistości rozmiar piersi się nie zwiększy, wzrośnie za to ich elastyczność i jędrność, co ma naprawdę duży efekt estetyczny. Szczególnie poleca się gimnastykę, jako formę zapobiegania typowemu wiotczeniu związanemu z wiekiem. Koszt jest żaden, a warunek tylko jeden: regularność treningów!

Poza tym specjaliści od anatomii naszych piersi polecają pływanie i ćwiczenia z hantlami – zgiętą za szyją rękę z ciężarkiem prostujemy. Największy grzech? Bieganie bez sportowego stanika!

Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (27)
/06.04.2017 00:55
jak ja was doskonale rozumiem, też miałam taki kłopot, że mój biust był daleki od tego, żebym była z niego zadowolona. Długo się zastanawiałam nad operacją, ale w końcu podejęłam tę decyzję. Szczerze mówią duża w tym zasługa dr Jędrys, z którą rozmawiałam na temat tego, jakie będzie dla mnie najlepsze rozwiązanie. Jestem jej bardzo wdzięczna, bo teraz mam ładny i kształtny biust, którego zawsze chciałam.
/30.04.2010 12:03
ja mam 13 lat i prawie niemam piersi a juz powinnam mieć
/30.08.2010 23:34
a ciekawe co ja mam powiedzieć ! prawie 18 lat i zero biustu ! :(
POKAŻ KOMENTARZE (24)