POLECAMY

Weekend dla urody

Kobieta powinna być zawsze piękna i w dobrej formie. Zachowanie urody i kondycji mimo nawału obowiązków nie wymaga skomplikowanych zabiegów. W utrzymaniu ładnego i świeżego wyglądu pomoże poświęcenie pielęgnacji urody choć jednego weekendu w miesiącu.
Weekend dla urody

Piątek na oczyszczanie skóry

Piątkowy wieczór powinno się w całości poświęcić oczyszczaniu skóry i organizmu. Przede wszystkim należy starannie zmyć makijaż przy pomocy żelu lub mleczka kosmetycznego, potem przygotować kąpiel. Po wyjściu z wanny, wklepujemy w skórę całego ciała krem nawilżający.

Polecamy: Jakie maseczki na twarz możesz przygotować w domu?

Maseczki dla zdrowej cery

W sobotę zaleca się zastosowanie odżywiających maseczek. Należy oczyścić dokładnie twarz, potem nałożyć krem odpowiednio dobrany do naszego rodzaju cery i specjalny krem pod oczy. Przy okazji wykonujemy masaż wokół oczu. Warto zadbać też o włosy. Należy umyć je regenerującym szamponem i zastosować odżywkę.

Kremowe masaże w niedzielę

W niedzielę stosujemy kremowe masaże. Na początku zanurzamy się w 15-minutowej kąpieli z dodatkiem odpowiednio dobranych składników. Po wyjściu z wody w jeszcze wilgotną skórę wklepujemy odżywczy balsam. Czynność powtórzyć, kiedy pierwsza warstwa zostanie wchłonięta. Potem wykonujemy masaż całego ciała, głaszcząc je, lekko poklepując lub poszczypując.

Masaż rozpoczynamy od łydek i kierujemy się ku górnym partiom ciała.

Kąpiel odprężająca

Przepis na skuteczną, odprężającą kąpiel jest prosty. Przy jej przygotowaniu należy wymieszać pół łyżki cynamonu, kilkanaście zmielonych goździków, ćwierć łyżki imbiru, ćwierć szklanki sody oczyszczonej oraz odrobinę cukru. Całość wsypać do wanny wypełnionej wodą o temperaturze nie przekraczającej 38˚C. Zanurzyć się na około 15-20 minut. Odprężające kąpiele można także sporządzić wsypując do wanny z odpowiednio ciepłą wodą suszony rumianek, tymianek, skrzyp polny lub tymianek albo zwykłą sól.

Polecamy: Domowe sposoby na regenerację stóp

Dbajmy o dłonie i stopy

Wiadomo, że odpowiednio zadbane dłonie i stopy są wizytówką kobiety. Tuż przed snem malujemy paznokcie. Kiedy wyschną, wklepujemy w skórę odżywczy krem.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)