Wampirzy lifting - odmładzanie krwią!

Celebrytki nakręcają nową modę. Zobaczcie na czym polega wampirzy lifting!

Celebrytki nakręcają nową modę. Zobaczcie na czym polega wampirzy lifting!

Wampirzy lifting - odmładzanie krwią!

Fot. Materiały prasowe

Czytaj też: Joga twarzy

Pierwsze zmarszczki pojawiają się między 25 a 30 rokiem życia i spędzają sen z powiek wielu kobiet. Na szczęście nowoczesne zabiegi pozwalają nam coraz skuteczniej oszukać czas. Hitem ostatnich miesięcy jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli własnej krwi. Efektami „vampire face lift”, czyli wampirzego liftingu już zdążyły pochwalić się Kim Kardashian i top modelka Bar Refaeli. A to dopiero początek…

Na czym polega vampire face lift?

Współczesne wampirzyce, żeby być wiecznie młode nie muszą kąpać się w strugach krwi, wystarczy, że zafundują sobie wampirzy lifting twarzy. Moda na niego przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Od kilku miesięcy skutecznie nakręcają ją takie gwiazdy jak m.in. Angelina Jolie, Danni Minogue, a nawet brytyjski aktor Ruppert Everet. Na czym on polega?

To niechirurgiczny zabieg wykorzystujący tzw. Platelet Rich Plasma (PRP), czyli płytkowe czynniki wzrostu , które znajdują się we krwi każdego człowieka - odpowiadają one m.in. za regeneracje tkanek po urazach. W przypadku wampirzego liftingu są one pobierane z organizmu, opracowywane i z powrotem podawane w postaci specjalnych zastrzyków odmładzających. Sam zabieg nie jest skomplikowany, a efekt porównywalny z tradycyjnymi wypełniaczami.

- Wampirzy lifting to zabieg 2-etapowy. W pierwszej kolejności pobierana jest niewielka ilość krwi. Następnie jest ona odpowiednio opracowywana. Oddziela się krwinki czerwone od osocza bogatopłytkowego. Tak przygotowany preparat podawany jest nam podczas zabiegu - wyjaśnia lek. med. estetycznej Monika Mazur z Body Care Clinic w Katowicach.

- Sam zabieg polega na ostrzykaniu wybranych partii twarzy, zwłaszcza na czole, wokół oczu, nosa, na podbródku, policzkach oraz szyi. Często zamiast strzykawki stosuje się do niego zamiennie mezoterapię, zwłaszcza jeśli dotyczy on większych partii twarzy np. całego czoła. Całość trwa od 15 do 45 minut - mówi dr Mazur.

Efekty odmładzania krwią

Jak zapewniają kosmetolodzy, zabieg jest minimalnie inwazyjny i praktycznie bezbolesny. Jedyne co odczuwamy to delikatne ukłucia igłą - takie same jak w trakcie tradycyjnej mezoterapii igłowej lub podczas podawania wypełniaczy. Obrzęk znika po kilku dniach. Na efekty nie trzeba długo czekać.

Pełne rezultaty widoczne są już po 2-tygodniach - jest to czas w jakim skóra pobudzana jest do samoregeneracji. Najlepszy efekt osiąga się wykonując całą serię wampirzych liftingów. Powinna się ona składać z 2-4 zabiegów. Efekt utrzymuje się od roku do dwóch lat.

Wampirzy lifting napina i wygładza skórę, stymuluje proces naturalnej regeneracji i produkcji kolagenu, przez co odżywia cerę. Skóra staje się także bardziej promienna, rozjaśniona, znikają przebarwienia, bruzdy i zmarszczki mimiczne. Ponadto zabieg radzi sobie z bliznami potrądzikowymi oraz z cieniami pod oczami.

Komu polecany jest wampirzy lifting?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polecany jest dla osób, które preferują naturalne terapie anti-agingowe. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego sprawdzi się również u osób uczulonych na inne preparaty używane w medycynie estetycznej. Stosowanie tej metody nie wiąże się z ryzykiem nietolerancji oraz wystąpieniem alergii.

- Zabieg jest przeznaczony dla kobiet w każdym wieku i może być stosowany prewencyjnie, jako terapia zapobiegająca starzeniu się skóry i terapia odżywiająca ją. Najlepsze efekty uzyskają, jednak panie około 40 roku życia. Jest to spowodowane większą obecnością czynników wzrostu we krwi - mówi dr Mazur.

Tak jak w przypadku większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej istnieje również kilka przeciwwskazań do tej metody, takich jak: ciąża, karmienie piersią, choroby krwi, nowotwory oraz przyjmowanie niektórych leków powodujących wydłużony czas krwawienia.

Ile koszuje taki lifting?

Cena zabiegu zaczyna się od 500 zł za skórę głowy do 1100 zł za łączony zabieg na twarz, dekolt i szyję.

Tekst i zdjęcia - materiały prasowe Body Care Clinic

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (16)
/19.04.2018 19:14
Ja miałam robiony zabieg osoczem ARTHREX ACP w Klinice Zakrzewscy u dr Marcina Zakrzewskiego. Trwał on dużo krócej i dzięki temu że to osocze zawiera dwa razy więcej substancji aktywnych, zabieg dał dużo lepszy efekt. Skóra jest odżywiona i wygląda na dużo młodszą. Najlepsze efekty u mnie były w okolicy oczu.
/10.12.2017 17:45
Jest to świetna sprawa. Jednak wampirzy lifting, ze względu na ryzyko powikłań powinien wykonywać tylko LEKARZ. To nie jest zabieg, który mogą wykonywać kosmetyczki czy kosmetolodzy.
/30.05.2017 22:19
Tak, wampirzy lifting wymaga trochę cierpliwości, ale bardzo warto :) Ja akurat robiłam w gabinecie Estetica nova w Wawie. Grunt to trafić na dobrych specjalistów, wszystko wyjaśnią, a i w dobrej atmosferze całkiem inaczej się przechodzi taki zabieg.
POKAŻ KOMENTARZE (13)