POLECAMY

Walcz z cellulitem dietą a nie kremem

Wierzysz w kremy antycellulitowe niczym w zbawienie? Wstydzisz się swojego brzucha albo nóg, bo pojawił się na nich cellulit? Zacznij walczyć z pomarańczową skórką już dziś! Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? Nasz kosmetolog zdradzi ci kilka prawdziwych i skutecznych rad. Sam krem lub balsam nie wystarczy.

Czym jest cellulit i czy jest AŻ tak groźny?

Dystrofia tkanki podskórnej dolnej części ciała, zwana popularnie celulitem, dotyczy ponad 80% kobiet. Defekt ten nie wpływa na witalność organizmu, ale powszechnie i tak cellulit uważa się za znak świadczący o pogorszeniu stanu zdrowia. Wpływa bowiem silnie na psychikę. Wiele kobiet postrzega cellulit jako defekt tak wielki, że odbija się to na ich poczuciu własnej wartości. Chcąc go zredukować, chcą też poprawić swoje samopoczucie.

Piękne ciało

Tylko racjonalna dieta na cellulit

Nieodzownym elementem każdej kuracji odchudzającej i antycellulitowej powinna być zatem racjonalna dieta, połączona ze zmianą złych nawyków żywieniowych, gimnastyką oraz intensywną pielęgnacją ciała. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji zachowamy sprężystość i elastyczność skóry, a dodatkowo wspomożemy kurację odchudzającą.

Zobacz także: Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu

W pierwszych dniach ostrej diety cieszymy się z utraty kilogramów, choć tak naprawdę tracimy wodę z organizmu. Dopiero później organizm spala tkankę tłuszczową. Aż 20% wody całego ustroju zgromadzone jest w skórze. Bez niej naskórek staje się suchy, szorstki i wyraźnie mniej elastyczny. Równie ważną rolę jak woda pełni w skórze tłuszcz, gdyż stanowi wypełniacz napinający skórę. Gdy gwałtownie znika, nie ma już podpory niezbędnej do prawidłowego napięcia skóry. Skóra traci sprężystość, ulegając prawom fizyki, wiotczeje i coraz bardziej obwisa. Dotyczy to zwłaszcza osób po 35. roku życia.

Wypłukać toksyny

Podczas diety należy pamiętać o częstym piciu naturalnej wody mineralnej. Warto nosić przy sobie butelkę z ulubionym napojem i pamiętać o częstym popijaniu małych łyczków. Woda pomoże w wyeliminowaniu toksyn, które uwalniają się z organizmu także przez pory skórne. W pierwszych dniach i tygodniach diety ciało, który dopiero „uczy się” nowego sposobu odżywiania, a co za tym idzie innej od znanej mu dotychczas przemiany materii, jako pierwszą eliminuje z organizmu właśnie wodę. Jeśli nie pomożemy uzupełnić mu jej ubytków zaowocuje to właśnie przesuszeniem skóry, łuszczeniem i jej szarym kolorytem.

Zobacz także: Jak się pozbyć się cellulitu i nierówności?

Kremy antycellulitowe nie wystarczą

Skóra sucha nie posiada wystarczających substancji na zachowanie sprężystości, brakuje jej budulca do prawidłowej pracy tkanek łącznych. Oprócz nawadniania skóry od wewnątrz czyli picia wody (lub niesłodzonych herbatek ziołowych) należy zadbać także o jej odpowiednie nawilżenie z zewnątrz. Pomocne nam będą olejki, odżywcze balsamy do ciała, a także kremy przeciwko cellulitowi.

Nie ma się co oszukiwać – kremy te nie wyeliminują cellulitu, natomiast ich skład i kompozycja doskonale zadziałają na wierzchnie warstwy skóry i pomogą utrzymać ją w dobrej kondycji.

Iwona Jakubiak kosmetolog
www.wellnessinfo.pl
www.gziu.pl

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Ciekawe porady. Z własnego doświadczenia wiem, że by pozbyć się cellulitu trzeba się napracować i trochę powalczyć, na wszystkich możliwych płaszczyznach. Na stop-cellulit.com przeczytałam, że warto też dodatkowo zastosować terapię falą akustyczna. Ponoć również jest ona popularna wśród sportowców.