POLECAMY

W sieci pajączków – jak usunąć rozszerzone naczynka?

Metoda Veinwave polega na dostarczaniu energii cieplnej do rozszerzonych naczynek, dzięki czemu zamyka je i nie uszkadza sąsiadujących tkanek. Jaka jest cena zabiegu Veinwave, czy usuwa rozszerzone naczynka na stałe i jakie są ewentualne skutki uboczne zabiegu?

fot. Fotolia

Skąd się biorą rozszerzone naczynka na skórze?

Zaczerwienionych i rozszerzonych naczynek krwionośnych na twarzy nie da się zatuszować nawet najlepszym korektorem czy drogim podkładem. Wyglądają nieestetycznie i nieleczone mogą prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Najczęściej pojawiają się na twarzy, skrzydełkach nosa, szyi i dekolcie, ale także na nogach, ramionach i innych częściach ciała. Najpierw zaczyna się od cienkich czerwonych niteczek, które z czasem tworzą pajęczynki i całe sieci. Skąd się biorą?

Naczynka stale kurczą i rozszerzają. U niektórych rozszerzają się one jednak trwale i są widoczne gołym okiem. Ten problem najczęściej dotyczy osób o skórze delikatnej, cienkiej i wrażliwej, które mają słabe naczynka. Mówimy wtedy o cerze naczynkowej, która musi być odpowiednio pielęgnowana. Niewłaściwe dbanie o nią i pozostawienie naczynek bez leczenia może prowadzić do trądziku różowatego, z którym znacznie trudniej się uporać.

Pojawieniu się rozszerzonych naczynek sprzyja też opalanie się, częste korzystanie z solarium, a także zima, która naraża nas na duże wahania temperatur.

– W zimie, gdy skóra narażona jest na duże różnice temperatur (na zewnątrz panuje temperatura minusowa, a w pomieszczeniu często ponad 20 stopni na plusie) łatwo dochodzi do pęknięć drobnych naczynek. Warto zadbać o to, by skutecznie usunąć te zmiany – radzi dr Dorota Szostek z warszawskiej kliniki medycyny estetycznej SkinClinic.

Na czym polega zabieg Veinwave?

Jedną z najnowocześniejszych metod zamykania naczynek krwionośnych jest zabieg Veinwave™. To technologia, która wykorzystuje proces termokoagulacji. Za pomocą bardzo cienkiej igły do naczynka dostarczana jest dawki energii cieplnej wysokiej częstotliwości pozwalająca na bezpieczne i skuteczne zamknięcie naczynek. Otaczające je tkanki nie ulegają uszkodzeniu.

Zabieg polega na tym, że energia przekazywana jest przez bardzo cienką niklowaną lub złotą igłę w czasie 0,2 sekundy. Czubek igły wprowadza się nad naczynko tuż pod naskórek w odstępach około 1,5 mm.

Najczęściej kuracja trwa 15 minut. W tym czasie można zamknąć około 80–100 cm leczonych żył. Zabieg jest bardzo skuteczny – na efekty nie trzeba czekać tygodniami, bo naczynka znikają natychmiast po dotknięciu igłą. Kuracja Veinwave nie jest bolesna, a większość pacjentów odczuwa tylko nieznaczne i chwilowe uczucie pieczenia, które można porównać do wyrwania włoska lub ukąszenia komara.

– Technologia Veinwave ma przewagę nad innymi zabiegami zamykania naczynek krwionośnych, ponieważ daje natychmiastowy i trwały efekt, a ryzyko wystąpienia powikłań jest bardzo niskie (w przeciwieństwie do innych zabiegów). Kuracja może być stosowana do każdego rodzaju skóry, jest bezinwazyjna i bezpieczna – zapewnia dr Dorota Szostek.

Zobacz też: VeinWave – usuwanie rozszerzonych naczynek

Ile razy trzeba powtarzać zabieg i czy daje trwałe efekty?

Najczęściej wystarczy wykonać jeden zabieg, aby pozbyć się uciążliwych naczynek. Jeżeli jednak problem jest zaawansowany, potrzebne są jeszcze dwie lub trzy sesje.

Odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej może sprawić, że problem nie będzie się już powtarzał. Rozszerzone naczynka powracają, gdy zbyt często wystawiamy się na działanie promieni słonecznych lub nadużywamy alkoholu. Po zakończeniu leczenia zalecana jest wizyta kontrolna raz w roku, aby sprawdzić, czy nie pojawiły się nowe pajączki.

Ważne jest, aby zabieg został przeprowadzony w renomowanej klinice medycyny estetycznej i pod kontrolą lekarza. Cena zabiegu to około 2 zł za impuls, a maksymalnie można przyjąć 300 impulsów w ciągu dnia.

Bez siniaków

W przeciwieństwie do innych metod leczenia Veinwave nie niszczy naskórka ani nie powoduje siniaków, blizn czy przebarwień. Większość pacjentów po zabiegu może zrobić makijaż i wrócić do codziennego funkcjonowania. Nie trzeba unikać światła słonecznego, chociaż nie zaleca się opalania na ostrym słońcu.

U pacjentów o szczególnie wrażliwej skórze może się pojawić się niewielki obrzęk, który znika w ciągu godziny.

Zobacz też: Botoks – ciemna strona zabiegu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)