Nadwaga/fot. Fotolia

UltraShape – fale ultradźwiękowe w walce z nadwagą

Zabieg UltraShape pomaga pozbyć się tłuszczu z niewielkich obszarów ciała, np. okolic brzucha. Obecnie jest to jedyna technologia trwale zwalczająca tkankę tłuszczową o różnej grubości za pomocą fal ultradźwiękowych.
/ 13.11.2012 11:22
Nadwaga/fot. Fotolia

Na czym polega zabieg UltraShape?

Trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych umożliwiają zogniskowane fale ultradźwiękowe. Ustalona dawka energii dostarczana jest do ściśle określonej przestrzeni w podskórnej warstwie tłuszczu, gdzie ultradźwięki generują efekt mechaniczny przerywający błony adipocytów. Obumarłe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym.

Zabieg UltraShape przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy chcą w nieinwazyjny sposób pozbyć się tłuszczu z niewielkich obszarów ciała, np. okolic brzucha. Obecnie jest to jedyna technologia trwale zwalczająca tkankę tłuszczową o różnej grubości za pomocą fal ultradźwiękowych.

Zabieg – trzy etapy

Pomimo tego że technologia UltraShape jako jedyna wykorzystuje zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej mocy, jest ona całkowicie bezpieczna. "Nad prawidłowym kontaktem akustycznym przetwornika ze skórą czuwa wbudowany system monitorowania. Podczas zabiegu rozbijane są tylko komórki tłuszczowe, natomiast skóra, naczynia krwionośne i nerwy pozostają nienaruszone. Efekt ten uzyskuje się dzięki ogniskowemu działaniu ultradźwięków dużej mocy na odpowiedniej głębokości" – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL.

Zabieg trwający od jednej do dwóch godzin składa się z trzech etapów. Rozpoczyna go masaż zwiększający przepływ krwi i przygotowujący ciało do aplikacji ultradźwięków. Rozbijanie tkanki tłuszczowej to główna faza zabiegu, po której wykonywany jest masaż wykorzystujący fale radiowe. Jego efektem jest drenaż limfatyczny oraz poprawa jędrności i napięcia skóry.

Nowoczesna procedura to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać idealną figurę, lecz obawiają się bólu oraz ingerencji w swoje ciało. "Modelowanie sylwetki za pomocą technologii UltraShape zapewnia bezbolesny zabieg i wyklucza skutki uboczne w postaci zaczerwień czy siniaków" – dodaje U. Sztwiertnia.

Metoda ta nie wymaga znieczulenia, nacięć czy zastrzyków i można z niej skorzystać w gabinetach medycznych, a także kosmetycznych.

Zobacz też: Liposukcja - cudowne odchudzanie?

Jakie efekty?

Rezultaty w postaci mniejszego obwodu ciała średnio od 4 do 10 centymetrów widoczne są już od 8 dni po wykonaniu zabiegu. Cały proces odbywa się bez okresu rekonwalescencji i nie wymaga  konieczności przebywania w domu oraz wizyt kontrolnych. Co najważniejsze technologia UltraShape zapewnia długotrwałe skutki i zapobiega efektowi jo-jo. Często wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać wymierne rezultaty. Jeśli chcemy zwiększyć jego skuteczność, całą procedurę możemy wykonać ponownie po upływie dwóch tygodni.

Innowacyjne rozwiązania medycyny estetycznej to doskonała alternatywa dla złożonych zabiegów tradycyjnej liposukcji. Nieinwazyjne techniki modelowania sylwetki umożliwiają bezbolesne zabiegi z zachowaniem efektywności technik chirurgicznych.

Zobacz też: Otyłość - gdzie dieta nie może, tam chirurg...

Źródło: materiały prasowe Royal Brand PR/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/01.08.2013 10:38
Witam chciałabym się również pozytywnie wypowiedzieć co do tego typu zabiegu. Na początku jest strach jak przed, każdą nowością lecz później to już jest obowiązek dbać o siebie :) http://www.ksztaltosfera.pl/procedury-i-zabiegi/ksztaltowanie-sylwetki/redukcja-obwodu-ciala-i-cellulitu/ultrashape-max.html Dlatego warto być młodym i pięknym :)