Nie tylko w salonie kosmetycznym, ale również w naszej kuchni możemy znaleźć ratunek dla naszych stóp

Ultradźwiękowy peeling kawitacyjny – co to takiego?

Ultradźwięki mają zbawienne działanie na skórę. Ultradźwiękowy peeling kawitacyjny to nowa metoda, która łączy zalety peelingu i ultradźwięków. Zabieg oczyszcza naskórek, odmładza i odświeża wygląd skóry.
/ 30.06.2011 17:16
Nie tylko w salonie kosmetycznym, ale również w naszej kuchni możemy znaleźć ratunek dla naszych stóp

Jak działa peeling?

Wygładza skórę, przygotowuje ją do zabiegów kosmetycznych, oczyszcza naskórek z martwych komórek – takie są zalety klasycznego peelingu. Nie trzeba więc namawiać do wykonywania go, co najmniej raz w tygodniu. Skóra spełnia bardzo ważną rolę w organizmie ze względu na bezpośrednią styczność ze środowiskiem zewnętrznym. Jest „pierwszą linią obrony” przeciwko drobnoustrojom chorobotwórczym, zanieczyszczeniami i innymi zagrożeniami płynącymi z naszego otoczenia. Skóra jak każdy organ naszego ciała potrzebuje regeneracji, odnawiania się – by mogła prawidłowo funkcjonować. Dzięki peelingowi zachowuje swoją świeżość i sprężystość.

Warto przeczytać: Jak wybrać peeling odpowiedni do rodzaju skóry?

Peeling kawitacyjny, czyli potęga ultradźwięków

Ultradźwięki mają zbawienne działanie na skórę. Jest to fala mechaniczna, niewidoczna i niesłyszalna dla ludzkiego oka i ucha, ale wyczuwalna przez ludzką skórę. Rozchodząc się w niej po przyłożeniu specjalnej głowicy, wprawia w drgania nie tylko samą skórę, ale także jej naczynia krwionośne, co powoduje lepsze ukrwienie (czyli dotlenienie i odżywienie). Fala ultradźwiękowa nie trafia głęboko – przenika jedynie skórę, przez co nie powoduje bólu, a jedynie efekt głębokiej relaksacji. Działanie to porównywalne jest z masażem, przyjemnym dla ciała oraz odprężającym dla skołatanych nerwów.

Łącząc obie metody i ich działanie...

Dzięki zastosowaniu fal ultradźwiękowych, działanie peelingu rozprzestrzenia się na całą skórę, nie ogranicza się jedynie do jej powierzchownej warstwy. Nie chodzi tu o złuszczanie martwych komórek, ale o działanie odżywcze. Skutkiem poprawy ukrwienia (a co za tym idzie – transportu) jest głębokie nawilżenie, odświeżenie i złagodzenie uszkodzeń skóry. Zabieg ten nie powoduje żadnych podrażnień, nadaje się więc dla skóry wrażliwej.

Dużym atutem ultradźwiękowego peelingu kawitacyjnego jest mała inwazyjność – nie używa się do niego żadnych igieł ani agresywnie działających kosmetyków.

Likwidacja zaskórników

Przyczyną trądziku jest rozszerzenie porów, nadprodukcja sebum oraz obecność bakterii. Peeling kawitacyjny zwalcza wszystkie te przyczyny. Zamyka nadmiernie rozszerzone pory skóry, redukuje produkcję łoju, oczyszcza skórę oraz likwiduje nagromadzone bakterie. To wszystko czyni ten rodzaj zabiegu idealnym dla skóry z problemami. Można go przeprowadzić nie tylko na twarzy, ale także na dekolcie oraz plecach. Wyniki odżywienia i oczyszczenia skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale dla pełnego efektu konieczne jest przeprowadzenie około 6 zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu.

Przeczytaj też: Prawdy i mity o pielęgnacji skóry trądzikowej