POLECAMY

Ultradźwięki kontra cellulit

Jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się cellulitu są zabiegi z użyciem ultradźwięków. Dzięki swoim właściwościom, penetrują one do tkanki podskórnej, rozbijając nagromadzone komórki tłuszczowe i działając antycellulitowo.
Ultradźwięki kontra cellulit fot. fot. Fotolia

100% bezpieczeństwa

Ultradźwięki to fale dźwiękowe takie same jak te, które codziennie nas otaczają. Nasze ucho posiada określony zakres częstotliwości, na których może odbierać bodźce dźwiękowe – częstotliwość ultradźwięków się do nich nie zalicza. W związku z tym terapia ultradźwiękami jest całkowicie bezpieczna. Mimo iż są niewidoczne i nie możemy ich usłyszeć, potrafią wywołać określony efekt i posiadają swój własny ładunek energii, który zostaje zużyty do określonego zabiegu.

Zobacz też: Cellulit - jak się go pozbyć?

Czemu odczuwamy ciepło?

Fale ultradźwiękowe same w sobie nie mają określonej temperatury, nie możemy ich poczuć. Jednak w kontakcie z napotkaną przeszkodą (w przypadku zabiegów antycellulitowych – są to komórki tłuszczowe) powodują, że komórki i tkanki zaczynają emitować energię termiczną (ciepło) – tak samo jak podczas masażu. Taka reakcja organizmu jest jak najbardziej pożądana. Ciepło powoduje lepsze krążenie krwi, a przez to szybsze rozprowadzanie składników odżywczych w tkankach.

Zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych

Komórka tłuszczowa tak jak każda komórka organizmu posiada błonę komórkową, która chroni ją przed środowiskiem zewnętrznym. Błona komórkowa jest więc „pierwszą linią obrony” takiej komórki, a naszym celem – sforsowanie tejże linii. Dzięki ultradźwiękom jest to możliwe. Błona komórkowa staje się bardziej przepuszczalna, łatwiej trafić do środka komórki i zniszczyć ją lub zmniejszyć jej objętość. Substancje uwolnione na zewnątrz komórki mają bardzo małe szanse na dalsze przeżycie. Przez to uzyskujemy redukcję ilości wszystkich komórek tłuszczowych oraz objętości całej tkanki tłuszczowej, bez której cellulit nie mógłby powstać.

Lepsze wchłanianie przez skórę

Podczas zabiegów ultradźwiękowych często kosmetyczka aplikuje różne preparaty do pielęgnacji ciała. Dzięki efektowi rozgrzania tkanek uzyskanemu przez fale akustyczne, substancje zawarte w tych preparatach mają szansę trafić do głębszych, zwykle słabiej odżywionych warstw skóry. Substancje te mogą się też kumulować w warstwach powierzchownych i pozostawać w nich przez jakiś czas, zachowując właściwości odżywcze.

Polecamy: Cellulit - zmartwienie kobiet

Skuteczność zabiegu

Ultradźwięki istotnie redukują ilość komórek tłuszczowych, przez to grudki cellulitu są mniej widoczne przez skórę. Nierówności nie znikają natychmiast. Efekt wygładzenia jest najbardziej widoczny po pierwszym zabiegu (skóra, która nigdy nie była poddawana działaniu ultradźwięków lepiej reaguje na kontakt z nowym bodźcem), a następnie po serii kilku z nich.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)