Ultra skuteczna Ulthera fot. materiały prasowe Klinika Ambroziak

Ulthera - nieinwazyjny lifting twarzy - klinika Ambroziak

Na czym polega i dla kogo jest przeznaczony? Wyjaśnia dr Marcin Ambroziak.
10.04.2015 15:43
Ultra skuteczna Ulthera fot. materiały prasowe Klinika Ambroziak
Ulthera to nowa kategoria zabiegów, która nie ma odpowiednika wśród znanych dotychczas rozwiązań estetycznych. Przeznaczona jest do nieinwazyjnego liftingu twarzy i daje rezultaty porównywalne jedynie z efektami jakie zapewnia chirurgia plastyczna. Metoda ta polega na koncentracji energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach i na określonej wcześniej głębokości, co skutkuje znaczącym liftingiem i ujędrnieniem skóry. To także jedyne urządzenie, które dzięki zastosowaniu głowicy USG umożliwia zobrazowanie głębokości działania, co gwarantuje wyjątkową skuteczność i precyzję zabiegu.

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegu?

Ulthera przeciwdziała siłom grawitacji, zmniejsza tworzący się z wiekiem nadmiar i zwiotczenie skóry. Rezultatem zabiegu na twarz jest między innymi wyraźne uniesienie górnych powiek. Dzięki temu spojrzenie staje się bardziej otwarte, a twarz nabiera odświeżonego, młodszego wyrazu i wyglądu. Efekt liftingu dzięki obkurczeniu i zwiększeniu napięcia skóry można także osiągnąć w innych newralgicznych obszarach, które wpływają wyraźnie na kształt twarzy i wygląd szyi, a takich jak: policzki, linia żuchwy czy podbródek. Modelowanie twarzy jest wyjątkowo precyzyjne, a odmładzanie skóry spektakularne.

Dodam, że nowością jest zastosowanie powierzchownego przetwornika w celu wyraźnej i naturalnej korekcji drobnych zmarszczek w "trudnych" okolicach dolnych powiek i okolicy ust (tzw. "zmarszczki palacza"). Zabiegi możemy wykonywać przez cały rok, bez względu na porę roku.
 

Jak działa Ulthera?

Skoncentrowana energia ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni dostarczana jest głęboko do skóry i tkanki podskórnej. Powoduje to natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez koagulację tkanek. Wyjątkowość technologii polega na naturze tych strumieni, które są łagodne dla tkanek powierzchownych skóry, a oddziałują dopiero w punkcie ogniskowej - tam, gdzie spotykają się fale ultradźwiękowe. Dzięki temu zewnętrzne warstwy skóry pozostają nietknięte, a tkanki położone głębiej poddane są działaniu skoncentrowanej dawki energii. Punkty koagulacji termicznej, które powstają dzięki miejscowej kumulacji energii, inicjują naturalną odpowiedź organizmu - produkcję nowego kolagenu, a w efekcie skutkują stopniowym obkurczeniem i ujędrnieniem skóry.

Jak wygląda zabieg?

Po pierwsze zaczyna się od wizualizacji tkanki podskórnej. Umożliwia to technologia obrazowania ultradźwiękowego, w którą wyposażona jest Ulthera. To pierwsze urządzenie, które daje takie możliwości. Dzięki temu lekarz może widzieć strukturę skóry do głębokości 8 mm. Następnie za pomocą ultradźwięków podgrzewa tkanki na wybranej głębokości. Ulthera wyposażona jest w różne głowice pozwalające dostarczać strumień skoncentrowanej energii przy użyciu różnych częstotliwości i różnej głębokości działania w zależności od specyfiki określonego obszaru. Terapia ultradźwiękowa skupia się na klinicznie istotnych głębokościach, koncentrując energię, która dokonuje znaczącego liftingu i napięcia zwiotczałej skóry.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

Zabieg nie wywołuje większego dyskomfortu, pacjent może czuć lekki ból utrzymujący się przez kilka sekund. Można go jednak zneutralizować przez zażycie na pół godziny przed zabiegiem ogólnodostępnego środka przeciwbólowego np: paracetamol. Nie należy przy tym przyjmować środków o działaniu przeciwzapalnym- ibuprofen, diklofenak, kwas acetylosalicylowy.
 

Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi od 20 do 40 minut.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu zależy od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni po zabiegu - tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się około 2 lat.

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?

Wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć zadowalający efekt – może to być zabieg na jednym lub dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddawanego zabiegowi i celów terapii.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, można po nim natychmiast wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu na skórze może wystąpić łagodny rumień utrzymujący się nie dłużej niż jedną lub dwie godziny. Niektórzy pacjenci mogą mieć niewielki obrzęk, widoczny maksymalnie dzień lub dwa. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwy na dotyk przez klika dni po zabiegu.

Kto może być najlepszym potencjalnym pacjentem?

Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów z opadającymi policzkami. Zabieg skierowany jest też do osób z obniżeniem linii brwi, zwiotczeniem skóry powieki, drobnymi zmarszczkami okolicy powiek i ust, z opadającym i zwiotczałym podbródkiem, z utratą linii żuchwy.

Czy są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Tak, przeciwwskazaniem są otwarte rany lub zmiany chorobowe twarzy, zmiany trądzikowe, stenty metalowe, bioabsorbowalne implanty mechaniczne, wszczepione urządzenia elektryczne. Przeciwwskazaniem jest także terapia przeciwzakrzepowa, zaburzenia krzepnięcia, aktywna choroba systemowa lub skórna.

Czym różni się zabieg Ulthera od innych zabiegów ujędrniających skórę, stosowanych w Klinice Ambroziak?

Ulthera to najbardziej skuteczne urządzenie przeznaczone do nieinwazyjnego liftingu twarzy. Dodatkowym atutem są praktycznie brak objawów pozabiegowych oraz silne działanie profilaktyczne przeciwstarzeniowe.

Dr Marcin Ambroziak - współwłaściciel Kliniki Ambroziak, jest lekarzem dermatologiem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W 2000 roku uzyskał specjalizację I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii, a w 2005 roku, w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi, ukończył specjalizację stopnia II w tym zakresie. Dr Ambroziak jest jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich dermatologów, a doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Klinice Dermatologicznej Akademii Medycznej w Warszawie, której był wieloletnim pracownikiem.

Jest członkiem licznych prestiżowych stowarzyszeń naukowych, w tym Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz European Society for Dermatological Research. Dr Ambroziak jest również specjalistą w zakresie leczeniu chorób włosów, ze szczególnym uwzględnieniem łysienia. Pacjentów przyjmuje w Klinice Ambroziak w Warszawie, którą prowadzi nieprzerwanie od 2000 roku.

Dr Ambroziak wielokrotnie pojawiał się  w mediach. Jest gospodarzem, cieszącego się dużą popularnością, programu emitowanego w stacji TVN oraz TVN Style – “Życie bez wstydu", w którym pomaga osobom z trudnymi problemami medycznymi, likwidując je i przywracając pacjentom naturalne piękno, a tym samym "normalne" życie. Wcześniej występował w cyklu programów Metamorfozy Dzień Dobry TVN.
 

Klinika Ambroziak
Al. Gen. W. Sikorskiego 13
Telefon:
+ 48 22 111 50 05;
+ 48 726 101 000,
recepcja@klinikaambroziak.pl