POLECAMY

Ujędrnianie przez masowanie

Dermatolodzy twierdzą, że masaż jest równie ważny w zwalczaniu cellulitu, jak kosmetyki. Wystarczy poświęcić na to tylko kilka minut.
Ujędrnianie przez masowanie fot. FREE
Automasaż najlepiej robić codziennie. Wystarczy poświęcić na niego ok. 10 minut. Zabieg usprawni przepływ krwi i limfy. Wówczas przemiana materii stanie się szybsza, organizm pozbędzie się toksyn, a zapasy tłuszczu zmaleją. Ciało przed zabiegiem powinno być delikatnie rozgrzane, np. kąpielą, bo dzięki temu masaż będzie skuteczniejszy – lepiej wchłoną się substancje odżywcze zawarte w kosmetykach: balsamie antycellulitowym bądź oliwce.

Masaż wykonujemy ruchami okrężnymi, zawsze w kierunku serca i od serca w górę (tylko wtedy usprawniamy krążenie). Ma działanie silnie ujędrniające. Warto zrezygnować z tego zabiegu w pierwszych dniach menstruacji, ponieważ może on spowodować obfitsze krwawienie. Wykonywanie zabiegu odradzamy też osobom z tendencją do pękających naczynek i z zaawansowanymi żylakami.

Gąbka, szczotka, rękawica albo jeżyk

Przyrządów do masowania jest wiele.
  • Czasami w zupełności wystarczy szorstka gąbka. Można też sięgnąć po drewniane pajączki z gładkimi kuleczkami, które masują intensywniej niż palce masażysty. Dzięki dużemu rozstawieniu kulek jednym ruchem można wymasować dużą powierzchnię ciała. Innym przyrządem jest piłeczka – jeżyk ze spiczastymi kolcami. Doskonale nadaje się do masażu całych nóg.
  • Popularna jest także rękawica z sizalu (czy włókien agawy). Szorstka powierzchnia świetnie masuje skórę, pobudzając krążenie, a jednocześnie rozluźniając mięśnie. Do masażu nadają się również nasze dłonie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)