POLECAMY

Uderzyć w cellulit masażem

Masaż poprawia ukrwienie i utlenowanie tkanek, a także redukuje powstały cellulit. Można go wykonać w domu lub w salonie – w zależności od preferencji i warunków finansowych. Na początku może być bolesny, ale po regularnym masowaniu i widocznych efektach, staje się prawdziwą przyjemnością.
Uderzyć w cellulit masażem fot. Fotolia

Masaż domowy, własnoręczny

Masaż wykonywany samodzielnie w domu posiada sporo zalet. Jest on darmowy – jedyna inwestycja, jaką musimy poczynić to rękawica do masażu i (ewentualnie) odpowiednie preparaty (żele, kremy), ułatwiające przeprowadzenie zabiegu i zwiększające jego efektywność. Nie musimy też specjalnie dla niego wygospodarowywać czasu – można wykonać go podczas codziennego prysznica lub aplikacji balsamu. Najważniejsze to odpowiednia technika masażu. Za pierwszym razem na pewno nie będzie ona idealna, ale w miarę ćwiczeń, każdy powoli dojdzie do wprawy. Naukę możemy rozpocząć od szczypania, klepania i ugniatania skóry na sucho. Następnie można przejść do technik masowania miejsc dotkniętych cellulitem okrężnymi ruchami – od dołu do góry za pomocą rękawic i szczotek, pod prysznicem. Ten kierunek masażu jest odpowiedni dla usprawnienia krążenia i przyczynienia się do uszczelnienia ścian naczyń.

Czytaj też: Zastrzyki na cellulit

Bardziej profesjonalne akcesoria

W sklepach dostępne są urządzenia, działające na baterie. Mają one różne końcówki. Ich kształt dostosowany jest do rozbijania komórek tłuszczowych przez skórę z różną efektywnością. Najlepsze są te z delikatnymi wybrzuszeniami. Jedynym wysiłkiem, jaki musimy włożyć w taki masaż jest włączenie urządzenia i przyłożenie go do skóry, ono wykona za nas resztę pracy.

Masaże dla każdego?

Jeśli cierpisz na przewlekłą chorobę skóry lub naczyń krwionośnych, nie zapomnij poradzić się lekarza przed wykonaniem takiego zabiegu w domu. Może się bowiem okazać, że istnieją przeciwwskazania, które stoją na przeszkodzie w wykonywaniu takiego masażu w domu. Do takich chorób czy skłonności należą: źle kontrolowana cukrzyca, skłonność do żylaków i „pajączków”, kruchość naczyń czy otwarte rany na skórze, którą zamierzamy poddać masażowi. Przed masażem w profesjonalnym salonie kosmetycznym, kosmetyczka powinna zebrać wywiad, dzięki któremu dowie się, które zabiegi mogą być potencjalne niebezpieczne.

Polecamy: Jaka dieta jest najskuteczniejsza w walce z cellulitem?

W salonie

Jeśli chcemy mieć gwarancję fachowego przeprowadzenia masażu lub nie mamy wprawy w wykonywaniu tego rodzaju czynności, warto zainwestować w profesjonalny masaż w salonie kosmetycznym. W większości gabinetów jest to element szeroko zakrojonej terapii antycellulitowej, połączonej z konsultacjami dermatologicznymi, maseczkami oraz innymi zabiegami na ciało, prowadzącymi do redukcji „pomarańczowej skórki”. Bardzo często okazuje się, że jeden taki zabieg w salonie nie wystarcza – aby masaże były efektywne, należy je regularnie powtarzać, a pomiędzy nimi stosować się do zaleceń lekarza lub kosmetyczki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
A może zamiast uderzać w masaż spróbujemy czegoś co teraz jest naprawde bardzo popularne i skuteczne http://beautymed.pl/produkty/mezoterapia/cellucare