POLECAMY

Twarz wiecznie młoda – czy to możliwe?

Przyznajemy, nie da się być wiecznie młodym, ale przedłużyć młodość… to już co innego. Jak pielęgnować skórę twarzy, by jak najdłużej wyglądała świeżo i kwitnąco? Proponujemy metody walki z dwoma podstawowymi problemami urody: kruchymi naczynkami krwionośnymi („pajączkami”) i wiotkością skóry.
Twarz wiecznie młoda – czy to możliwe?

Jak wykonać masaż ujędrniający?

Młodość twarzy można przedłużyć wykonując codziennie, przy okazji nakładania kremu na noc, masaż ujędrniający. Szczególnie ważny jest masaż tzw. mięśni mimicznych, znajdujących się na czole, w okolicach oczu, policzków, ust, podbródka i szyi. Warunek jest jeden: masaż należy wykonywać systematycznie.

Zabieg wykonujemy rozpoczynając od naklepywania skóry wokół oczu, rozpoczynając od skroni, potem naklepujemy dolne powieki do nasady nosa, kończąc przy łuku brwiowym.

Następnie masujemy policzki – w kierunku od nosa ku skroniom, potem od dolnej szczęki ku skroniom.

Na zakończenie wierzchem dłoni oklepujemy podbródek, a szyję masujemy gładzącymi ruchami rozpoczynając od jej nasady i kierując się ku podbródkowi.

Problem z naczynkami krwionośnymi?

Wiele kobiet, szczególnie posiadających skórę wrażliwą lub suchą ma problemy ze słabymi i kruchymi naczynkami krwionośnymi. Tzw. „pajączki” pojawiają się najczęściej na nosie i policzkach.

Aby zapobiec ich powstawaniu należy:

  • używać specjalnych kremów, zawierających wyciąg z kasztanowca, rutynę i witaminy C, E i K;
  • unikać stosowania gruboziarnistych peelingów;
  • chronić skórę przed mrozem i wiatrem;
  • unikać pomieszczeń przegrzanych i raptownych zmian temperatur.

Wzmocnić delikatne naczynka krwionośne można domowymi sposobami. Regularne stosowanie zabiegów przyczyni się do zmniejszenia „pajączków”, a nawet ich skutecznego zlikwidowania. Warto więc:

  • rano i wieczorem przemywać twarz (i inne „zaatakowane” części ciała) tonikiem z siemienia lnianego. Łyżkę nasion zalać dwiema szklankami wody i gotować na małym ogniu pod przykryciem przez około 15 minut. Przecedzić, przelać do butelki z ciemnego szkła. Przechowywać w lodówce;
  • dwa razy w tygodniu nałożyć na twarz maseczkę z siemienia lnianego. Łyżkę siemienia wymieszać z kubeczkiem naturalnego jogurtu i odrobiną mąki ziemniaczanej. Papkę nałożyć na twarz na około 20 minut. Zmyć letnią przegotowaną wodą.

Zobacz też: Jak pozbyć się pajączków?

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)