Triki na pięknie różowe usta

Jeśli zadbasz odpowiednio o usta, nie musisz martwić się pomadkami, nie musisz wysuszać ich i męczyć chemią – same w sobie będą bowiem wyglądały pięknie, różowo i ponętnie. Ale na taki wygląd trzeba zapracować.

Jeśli zadbasz odpowiednio o usta, nie musisz martwić się pomadkami, nie musisz wysuszać ich i męczyć chemią – same w sobie będą bowiem wyglądały pięknie, różowo i ponętnie. Ale na taki wygląd trzeba zapracować.

Triki na pięknie różowe usta

depositphotos.com

Powód, dla którego większość z nas sięga po pomadki i błyszczyki to zwykle zaniedbanie. Próbujemy wykrzesać z naszych warg więcej czaru i seksapilu zamalowując je, zamiast po prostu odpowiednio je wypielęgnować. Poniższe triki pozwolą ci nie tylko wygładzić i ujędrnić naskórek, ale także nadać ustom piękny różowy kolor…

Zimne mleko i kurkuma
To recepta na rozjaśnianie zbyt ciemnych, przygaszonych warg. Dodaj odrobinę żółtego proszku – zmielonej kurkumy do łyżeczki zimnego mleka i wmasuj taką pastę w usta. Pozostaw na 5 minut a następnie zmyj. Robiąc taką maseczkę codziennie, po 1-2 tygodniach możemy liczyć na wspaniałe rozjaśnione, różowe usta.

Wazelina
Podstawa dobrej kondycji warg to odpowiednie nawilżenie – jeśli nie zabezpieczysz pokładów wody w naskórku, to szybko się ona ulotni podczas przebywania na zimnie, wietrze lub w ogrzewanych pomieszczeniach i usta zaczną pierzchnąć, łuszczyć się. Dlatego, nawet jeśli nie używasz na co dzień kosmetyków do ust koniecznie przed wyjściem z domu nakładaj na wargi zabezpieczającą warstwę zwykłej wazeliny.

Sok z buraków
To mało egzotyczna ale niezwykle skuteczna metoda – wystarczy kupić mały surowy burak i zatrzeć na tarce odrobinę a następnie wycisnąć z wiórów sok. Już kilka kropli wtartych wieczorem wystarczy aby rano obudzić się z przepięknie różowymi ustami!

Szczoteczka do zębów
Tutaj musisz być ostrożna bo naskórek na ustach jest bardzo delikatny – wybierz miękką szczotkę do zębów (czystą i nieużywaną) i masuj nią dokładnie całe wargi złuszczając martwe komórki i pobudzając krążenie. Możesz wykorzystać do tego masażu odrobinę wody. Codzienna taka praktyka da ci miękkie, świeże i różowe wargi.

Cukier i cytryna
Odrobina cukru zmieszana z sokiem z cytryny to kolejny wspaniały peeling, który złuszcza i regeneruje naskórek na wargach. Nie trzyj zbyt mocno – raczej delikatnie wmasowuj mieszankę i zmywaj ciepłą wodą. Twoje usta będą różowe i pięknie odświeżone.

Miód
To zdecydowanie najprzyjemniejsza metoda, zwłaszcza dla łasuchów. Nakładając codziennie na 15 minut maseczkę z miodu na usta fundujemy sobie apetyczne, gładkie i różowe wargi, które aż się chce całować. Bonus – możesz miód zlizać z ust!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)