POLECAMY

Tatuaże gwiazd

Jakie tatuaże widnieją najczęściej na ciałach znanych osób? Na jakie tatuaże zdecydowali się m.in. Rihanna, Megan Fox, Angelina Jolie, Victoria Beckham i David Beckham, Doda, Maja Sablewska czy Michał Wiśniewski? Która gwiazda ma najwięcej tatuaży? Którzy celebryci usuwają swoje tatuaże i dlaczego?
Tatuaże gwiazd fot. fot. Fotolia

Ciało niczym kartka, czyli sentencje na ciele

Tatuaż w formie napisu to chyba najpopularniejszy motyw, na jaki decydują się gwiazdy. Celebryci tatuują na swoim ciele imiona swoich dzieci, partnerek lub partnerów, życiowe motta, fragmenty znanych dzieł lub pojedyncze wyrazy.

Oto przykłady gwiazd, które posiadają takie tatuaże:

  • Megan Fox (napis “We will all laugh at gilded butterflies” – fragment z “Króla Leara” W. Shakespeare’a na łopatce),
  • Victoria Beckham (napis po arabsku „jestem mojego ukochanego, a on jest mój” na karku),
  • Angelina Jolie (m.in. przysłowie łacińskie „quod me nutrit me destruit", czyli „co mnie żywi, niszczy mnie” na podbrzuszu, cytat Tenneessee Williamsa: „modlący się za dzikość serca, trzymany w klatce”, a także modlitwę za syna Maddoxa napisaną w starożytnym języku Khmerów),
  • Rihanna (napis „Love” i „Shhh” na palcach, arabski napis „Wolność” na boku, odwrotnie napisane zdanie „Never a failure, always a lesson” na obojczyku).

Dziewczęce motywy: gwiazdki i kokardki

Gwiazdki i kokardki to motywy popularne szczególnie wśród pań.

Na ozdobienie swojego ciała gwiazdkami zdecydowała się m.in. Rihanna – motyw ten widnieje na jej karku. Pojedynczą gwiazdkę znajdziemy też na uchu artystki.

Kokardkę znajdziemy na lędźwiowej części kręgosłupa Jessicy Alby, a u Nicole Richie – na karku.

Tatuaże religijne

Na tatuaż z wizerunkiem Jezusa zdecydował się niedawno idol wielu nastolatek – Justin Biber. Justin ma również m.in. hebrajski napis „Jezus” na boku klatki piersiowej.

Tatuaże z motywem religijnym mają również:

  • Justin Timberlake (krzyż na ramieniu),
  • David Beckham (Jezus na boku),
  • Penelope Cruz (krzyż na dłoni).

Kto ma najwięcej tatuaży?

Do jednej z najbardziej wytatuowanych znanych osób zalicza się Travis Barker – perkusista Blink 182. Zaczynał w wieku 17 lat od tatuażu „Bones” (przezwisko z dzieciństwa) na lewej nodze. Obecnie ma tatuaże czarno-białe i kolorowe o różnorodnych motywach, które pokrywają zdecydowaną większość jego ciała.

Zobacz też: Tatuaż - jak to się robi?

Tatuaże polskich gwiazd

Posiadaczką kilku tatuaży wśród polskich gwiazd jest Doda. Piosenkarka zdecydowała się na wzór skrzydeł na plecach, które po latach powiększyła. Ma również napis na przedramieniu, który początkowo dotyczył miłości do męża Radosława Majdana. Po rozstaniu Doda zakryła go innym tatuażem (hinduski napis).

Na kilka tatuaży zdecydowała się też Maja Sablewska: ma m.in. twarz Marilyn Monroe na przedramieniu, różę, anioła na stopie czy włoski napis "Io non mi arendero mai" ("nie poddam się nigdy") na obojczyku.

Kilkoma tatuażami może się też pochwalić Michał Wiśniewski (w tym m.in. napis z imieniem obecnej żony, a także wizerunek bohatera „Maski” ze słynnego filmu) oraz Agnieszka Chylińska (m.in. pióro nad piersią i wilka na ramieniu).

Gwiazdy usuwają tatuaże

Na usunięcie tatuażu zdecydowała się m.in. aktorka Megan Fox. Jak sama przyznała, nie identyfikuje się już ze wzorami, które widnieją na jej skórze. Do podobnych wniosków doszła też m.in. Kelly Osbourne, która przyznała, że na większość swoich tatuaży zdecydowała się pod wpływem alkoholu.

Zobacz też: Czy tatuaż może wyblaknąć?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
de BI LIZM ludzki nie zna granic, im wiekszy przy g lup-wiecej ta tu azy
/3 lata temu
Hehe tez jestem fanką Rihanny. I tez mam takie same tatuaze jak ona tylko nie mam tego na dloni bo on mi sie nie podoba. Poprostu nie lubie tatuowac calego ciala itd.
/3 lata temu
Ja zawsze bylem fanem Rihanny gdy juz ukonczylem 18 lat(teraz mam 20 ;) chcialem zrobic takie tatuaze jak ma Rihanna. Na dloni mam napisy po chinsku. Za uchem zamiast nutki mam mała czaszke. A na plecach zamiast ptakow mam smoka. ;)
POKAŻ KOMENTARZE (1)