POLECAMY

Ciekawa ozdoba, a może kolejna fanaberia? Czyli wszystko na temat tatuaży

Wszystko, co powinnyście wiedzieć, zanim wybierzecie się do studia tatuażu.

Tatuaże to dla jednych osób piękna ozdoba, która pozwala wyrazić siebie, ale dla innych to jedynie fanaberia. Nie można jednak zaprzeczyć, że profesjonalnie wykonany tatuaż może być prawdziwym arcydziełem.

Taki facet to skarb! Sprawia, że rozstępy stają się niemal niewidoczne

Krótka historia tatuażu

Prymitywne tatuaże zostały odnalezione przez archeologów już na skórze mumii egipskich, których wiek datuje się na 4000 lat p.n.e., a liczne dowody wskazują na fakt, że tatuowanie skóry było praktykowane w wielu kulturach, w najróżniejszych zakątkach świata.

Angielskie słowo tattoo (tatuaż) pochodzi od terminu tatau, który w rdzennym języku Thaiti oznacza zadawanie ran. Początki tatuażu są ściśle związane z mistycyzmem, prymitywnymi wierzeniami i obrządkami rytualnymi. Odniesienia do tatuowania można znaleźć zarówno także w Biblii i Koranie.

Nieprzerwane praktykowanie tej formy zdobienia ciała sugeruje, że zaspokaja ona różnego rodzaju potrzeby osobiste, społeczne i kulturowe.

Historia tatuażu – dlaczego ludzie się tatuują?

Jak się wykonuje tatuaż?

Tatuaż jest wykonywany specjalną maszynką, zwaną potocznie pistoletem. Jej igła nakłuwa skórę ok. 100 razy na sekundę, wpuszczając określoną ilość barwnika. Nakłucia mają głębokość ok. 1 mm i sięgają górnej warstwy skóry właściwej. Umieszczony tam barwnik pozostaje w skórze przez całe życie, bo ta warstwa skóry nie ulega złuszczaniu.

Czy to boli? Zdania na ten temat są podzielone. Jedni mówią, że bardzo, ale są osoby, które twierdzą, że nie jest tak źle. Najczęściej to uczucie jest opisywane jako mrowienia lub drętwienia.

Pamiętaj, żeby dokładnie przemyśleć decyzję o zrobieniu tatuażu, bo bardzo wiele osób niestety zapomina, że jest to ozdoba na całe życie.

Zanim zrobisz tatuaż...

Jak dbać o świeżo wykonany tatuaż?

Pierwsza i podstawowa zasada brzmi - utrzymaj go w czystości. Czas noszenia opatrunku to od 4 do 10 godzin, a szczególną ostrożność należy zachować przez dwa tygodnie.

Tatuaż myj dwa razy dziennie mydłem antybakteryjnym i wycieraj ręcznikiem papierowym. Przez czas gojenia się razy najlepiej zrezygnuj z kąpieli w wannie, znacznie lepszy będzie szybki prysznic. Skórę nawilżaj bezzapachowym balsamem, który zapewni stałe nawilżenie. Staraj się unikać słońca, a jeżeli narażasz się na promieniowanie słoneczne, to używaj kremów z wysokim filtrem.

Nie zdrapuj powstałych strupów i nie zrywaj łuszczącego się naskórka. Przez dwa tygodnie staraj się nosić luźne ubrania, aby tatuaż mógł oddychać.

Co mogła sobie wytatuować 81-letnia Judi Dench? Gwiazda brytyjskiego kina zrobiła pierwszy w życiu tatuaż

Na jaki tatuaż się zdecydować?

Jeżeli wszystko dokładnie już wiesz i nadal jesteś zdecydowana na wykonanie tatuażu, to koniecznie obejrzyj nasz film. Znajdziesz w nim ciekawe inspiracje, które pozwolą ci wybrać odpowiedni wzór.

Wybrałyśmy kilka fajnych wzorów na ręce, ramiona i palce. Pojawiło się kilka motywów w formie napisu i minimalistyczne zdobienia, które będą dobrym wyborem na pierwszy tatuaż.

Hity z Instagrama: tatuaże na palcach

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)