Marzysz o tatuażu na stopie? Dowiedz się z czym to się wiąże!

Czy warto się na niego zdecydować? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości!
Joanna Futkowska / 6 miesięcy temu
Marzysz o tatuażu na stopie? Dowiedz się z czym to się wiąże! fot. FREE

Tatuaż na stopie wygląda bardzo efektownie, ale jeśli nie jesteś zdecydowana, na początek zrób mały tatuaż. Dlaczego? Z dwóch powodów:

  1. Tatuaż w tym miejscu jest bolesny - barwnik wprowadza się pod skórę za pomocą igieł, więc musi być odczuwalny. Na stopach, gdzie tkanka tłuszczowa praktycznie nie występuje, a skóra jest prawie bezpośrednio przy kości, takie nakłuwanie podrażnia zakończenia nerwowe. Oczywiście to, jak bardzo źle zniesiesz taki zabieg zależy też od indywidualnej odporności na ból i od samego tatuatora (niektórzy mają trochę “cięższą" rękę, inni są delikatniejsi). Możesz też zawsze poszukać studia, w którym znieczula się skórę przed zabiegiem.
  2. Mały tatuaż jest dyskretny i gdy się znudzi łatwiej go ukryć lub nawet usunąć.

Minimalistyczne i superseksowne! 23 wzory tatuaży, które spodobają się każdej kobiecie

Co wytatuować na stopie?

Do najpopularniejszych wzorów należą:

  • serduszka, gwiazdy, kotwice, pióra, diament, mandale inspirowane filozofią buddyjską.
  • napisy, krótkie, jednowyrazowe (np. imiona) lub dłuższe, nawet całe zdania, cytaty z literatury, sentencje, które mają towarzyszyć nam przez całe życie. Najczęściej tekst jest w języku obcym i napisany mocno stylizowaną czcionką, tak że odczytanie go nie jest łatwe.
  • motywy roślinne – róże, kwiaty lotosu, czterolistne koniczyny, palmy oraz zwierzęta –  ukochani pupile, ptaki, koty, węże, słonie i ślady łap.
  • ulubione postacie z kreskówek i książek.

Małe obrazki najczęściej tatuowane są przy kostce. Te trochę większe – na grzbiecie stopy.

Gdzie szukać inspiracji?

Warto przejrzeć galerie w internecie, obejrzeć portfolio prac tatuatora, do którego się wybieramy. Można też szukać inspiracji w albumach o sztuce i designie. Drobne detale wypatrzone tam mogą być bardzo oryginalne.

O czym powinnaś pomyśleć, zanim zrobisz tatuaż?

Lepiej nie rób go spontanicznie, pod wpływem chwili, bo taki obrazek zostanie z tobą na całe życie. Nawet jeśli się go usunie, zawsze zostaje ślad. Dlatego decyzję należy dobrze przemyśleć. Zawsze możesz na próbę zrobić tatuaż henną lub nakleić tatuażową naklejkę.

Wybierz dobrego tatuatora. Jak go znaleźć? Najlepiej zacząć od popytania znajomych i zajrzenia do internetu. Tu na forach można znaleźć dużo ciekawych informacji. Przejrzyj też portfolio tatuatora, by się przekonać czy odpowiada ci jego styl.

Koniecznie sprawdź czy w studiu używane są jednorazowe igły, pojemniki na tusz i rękawiczki. To bardzo ważne, bo wykonanie tatuażu w niehigienicznych warunkach może doprowadzić do zakażenia groźnymi chorobami (np. wirusowym zapaleniem wątroby typu C lub B, HIV).  Poproś też tatuatora, by wyjaśnił ci czego i jak będzie używał.

Kto nie może robić tatuażu?

Przeciwwskazań jest niewiele. Nie mogą go robić osoby z chorobami skórnymi (np. grzybicą, łuszczycą, AZS), chorzy na padaczkę, hemofilię. Nie myśl też o nim, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie niektórych leków, w tym rozrzedzających krew (np. Aspiryny). O innych chorobach (np. alergii, cukrzycy, chorobach układu krążenia) trzeba wcześniej poinformować tatuatora.

Więcej pomysłów na tatuaż:
Małe tatuaże są niezwykle kobiece! Zobacz 8 najładniejszych wzorów
Kobiece i urocze! 5 najładniejszych wzorów tatuaży na nadgarstku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)