POLECAMY

Targi Size Plus Większy Wymiar Piękna odwołane!

Polski rynek nie jest jeszcze gotowy? Większy Wymiar Piękna. Targi Size Plus planowane na maj tego roku w Warszawie zostają odwołane. Obserwując sytuację branż kierujących swe działania na rynek Size Plus jak i po wnikliwych analizach już dziś wiemy, że rynek polski nie jest jeszcze gotowy na przyjęcie i zrozumienie koncepcji targów Większy Wymiar Piękna.
Targi Size Plus Większy Wymiar Piękna odwołane! fot. Materiały prasowe redNet Media

Większy Wymiar Piękna. Pierwsze w Polsce targi size plus

Targi dla wszystkich - nie tylko tych noszących rozmiar 40+, ale również dla tych, którzy napotykają problemy ze znalezieniem odpowiednich ubrań - we względu na brak rozmiarów bądź nieumiejętność doboru odpowiedniego stroju do figury. Niezapomniany weekend pełen atrakcji: zabiegów kosmetycznych, pokazów mody, porad dietetyków i trenerów, metamorfoz i wskazówek stylistów. Dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Ten świetny pomysł, robiący furrorę za granicą - w Anglii czy Rosji - połączyliśmy z zapałem i entuzjazmem zgranego zespołu marketingowców i handlowców oraz wsparliśmy ponad 10 letnim doświadczeniem firmy redNet Media w organizowaniu targów. Byliśmy pewni sukcesu, bo co mogło pójść nie tak?!

Zobacz też: Piękne ciało od A do Z – poradnik

Co się nie powiodło?

Nie przewidzieliśmy, że polski rynek - zagłębie bieliźniarskie, gdzie tak dużo osób narzeka na ograniczoną rozmiarówkę ubrań i gdzie powstaje coraz więcej agencji modelek size plus, skąd dziewczyny już robią światową karierę, nie jest jeszcze gotowy na podjęcie tego tematu. Sklepy odzieżowe, które mają w swojej ofercie rozmiary 40+, nie chcą być identyfikowane z tematem „size plus”, nie rozumiejąc, jak wielki jest to rynek zbytu. Celebryci całkowicie się od tego odcinają, chociaż pewnie każdy z nich znalazłby na naszych targach coś dla siebie. Przykre tym bardziej jest to, że wielu z nich szykanuje ludzi w większym rozmiarze obrażając ich lub odsyłając do dietetyków i robią to niestety publicznie. A przecież w życiu publicznym funkcjonuje wiele przecudownych ludzi, takich jak Magdalena Gessler, Dorota Wellman czy Dorota Zawadzka, które mają inne walory niż talia osy. 

Zobacz też: Piękne ciało od A do Z – poradnik

- Ciężko jest więc mówić o tolerancji w naszym kraju. Mimo dużego zainteresowania potencjalnych zwiedzających i wsparcia agencji modelek, prasy branżowej oraz różnych stowarzyszeń nie udało nam się przekonać do tego tematu wystawców. To zwykła hipokryzja  - ubolewa pomysłodawczyni projektu Magdalena Serwatko.

Zobacz też: Pielęgnacja skóry po 20-tce, 30-tce i 40- tce

Targi odwołane

Z tego powodu z przykrością informujemy, że targi Większy Wymiar Piękna maj 2012 nie odbędą się. Oczywiście nie poddajemy się, będziemy w przyszłości podejmować ten temat. Zdaniem Magdaleny Serwatko

- Targi size plus są świetną ideą, która wzbudza zainteresowanie na całym świecie. Jednak, aby zakończyły się one sukcesem w Polsce, najpierw nasze społeczeństwo musi zrozumieć lepiej ten temat, oswoić się z nim. Od ponad 10 lat z sukcesem organizujemy imprezy targowe, jednakże na ten temat Polska nie jest jeszcze gotowa.

Zobacz też: "Piękna bo zdrowa" - kampania z udziałem gwiazd

 - My, jako agencja Nobody`s Perfect, główny partner targów jesteśmy i będziemy zawsze otwarci na tego typu przedsięwzięcia. Poczynione kroki dają nam ogromną podstawę do tego aby w przyszłości pomóc i wspierać organizatora a nasze modelki są przygotowane i gotowe do prezentowania ubrań w każdym większym rozmiarze - mówi Agnieszka Czerwińska, założycielka agencji NoBody’s Perfect. A my jako spółka redNet Media trzymamy kciuki i dołożymy wszelkich starań, żeby w przyszłości udało się zorganizować w naszym kraju tego typu imprezy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)