POLECAMY

Tajemnice ginekologii estetycznej

Czego można oczekiwać od medycyny i ginekologii estetycznej? Sekrety pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia.
Tajemnice ginekologii estetycznej fot. serwis prasowy
Obecnie kobiety i mężczyźni coraz chętniej poddają się zabiegom z dziedziny medycyny estetycznej. Wiele osób pragnie utrzymać, poprawić swoją prezencję. Ładny wygląd poprawia naszą atrakcyjność zarówno seksualną jak i znakomicie wpływa na samopoczucie i wysoką samoocenę. Jest to jeden z warunków powodzenia w pracy, gdzie jesteśmy o wiele lepiej postrzegani i życiu prywatnym. Kobiety i mężczyźni już rozumieją, że dbanie o swój wygląd to inwestycja na przyszłość.
Najczęściej polecane i wykonywane zabiegi w naszym centrum to wszystkie zabiegi inwazyjne z użyciem:
- botoxu
- wykorzystujemy go do likwidacji zmarszczek mimicznych głównie w górnej części twarzy (kurze łapki, lwia bruzda pomiędzy brwiami, zmarszczki poprzeczne czoła). Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej nie zmieniają wyglądu twarzy tylko ją odmładzają łagodząc rysy. Botox wykorzystywany jest subtelnie, unikamy nadania twarzy wyglądu nieruchomej i woskowej.
- wypełniaczy, kwas hialuronowy - likwidujemy nim zmarszczki i bruzdy, modulujemy zmieniający się z wiekiem wygląd twarzy będący wynikiem utraty objętości, czyli typowego objawu starzenia, wykonujemy objętościowe modelowanie twarzy.

Bardzo popularne wśród pacjentek jest uwydatnianie, podkreślanie kości policzkowych. Efekt utrzymuje się około roku i wygląda naturalnie. Modelowanie, powiększanie ust. Kolejny zabieg cieszący się rosnącą popularnością. Wykonujemy go za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Możemy w ten sposób mało inwazyjnie, ale skutecznie powiększyć usta, skorygować ich kształt lub asymetrię, a także poprawić kontur ust tak, by istniejące nad górną wargą zmarszczki były mniej widoczne. Zabiegi te dotyczą przede wszystkim twarzy. A co zrobić jeśli kobieta nie jest zadowolona z wyglądu swoich zewnętrznych narządów płciowych? Nie jest usatysfakcjonowana pożyciem seksualnym?

Atrakcyjność kobiety niejednokrotnie w jej oczach, a niekiedy i w oczach partnera maleje po porodzie. Tak jak okres ciąży jest czasem wyczekiwania, tak po porodzie na skutek zmęczenia, rozdrażnienia, zmian które zaszły w organizmie, dochodzi do braku akceptacji wyglądu własnego ciała.

Dlaczego młode matki wydają tysiące złotych na zabiegi estetyczne?
Ciąża, poród zmieniają ciało kobiety. Niektóre z matek przechodzą nad tym zmianami wydawałoby się do porządku dziennego, niekoniecznie akceptując zachodzące zmiany. Inne matki pragną powrócić do wyglądu sprzed ciąży, nadal czuć się młodo i atrakcyjnie. Atrakcyjny wygląd i seksualność jest tym do czego kobiety pragną powrócić. Czasami zapewnienia partnera co do atrakcyjności matki dziecka nie są istotne. Kobiety nie akceptują zmian, które zaszły w ich wyglądzie. Kształt, jędrność piersi zmienia się po karmieniu. W ciąży dochodzi do znacznego zwiększenia masy ciała. Rzadko która ciężarna stosuje się do zaleceń lekarzy położników. Również nie zawsze lekarz informuje o maksymalnie zalecanym zwiększeniu masy ciała. Część z pacjentek doświadcza olbrzymich rozstępów niezależnie od tego jakiej przestrzegają diety i ile ćwiczą. Niektóre z nich zacięcie ćwiczą po porodzie. Nie zawsze przynosi to jednak efekt. Część z nich tak jest skrępowana swoim wyglądem, że marzy tylko o tym aby w sypialni gasić światło w chwilach zbliżenia i zaczyna nosić luźne, mało atrakcyjne piżamy. Życie seksualne par ponosi wówczas niepowetowaną szkodę.

Młode mamy chcą odzyskać dawne kształty. Wiedzą, że po porodzie powrót do smukłej figury nie należy się tylko gwiazdom. W naszych centrach proponujemy zabiegi, które pomogą naszym pacjentką powrócić do dawnej figury. Oprócz wskazówek dietetycznych pomagamy im walczyć z cellulitem i rozstępami rekomendując między innymi zabiegi mezoterapii produktami Revital Celluform oraz Revital Tonic. Nasze pacjentki wypoczywają na plażach, noszą bikini- coś, czego nie zakładały , że będą to w stanie zrobić ponownie.

Po porodzie naturalnym w ciągu pierwszych dni połogu, zmiany zachodzące w pochwie prowadzą do zwiększania się napięcia tkanek pochwy. Niestety napięcie to nigdy nie powraca całkowicie do stanu sprzed porodu. Uszkodzenie tkanek miękkich - pęknięcia, otarcia w obrębie szyjki macicy, pochwy i krocza, na ogół goją się szybko. Jednak efekt nie zawsze jest satysfakcjonujący.

Ginekologia estetyczna ma na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych. Są to zabiegi dla kobiet po porodach, zabiegi dla kobiet nie usatysfakcjonowanych pożyciem seksualnym, dla kobiet nie w pełni akceptujących wygląd swoich zewnętrznych narządów płciowych. W naszych centrach proponujemy zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej uwypuklanie, powiększanie punktu G (niechirurgiczna metoda, której celem jest powiększenie, uwydatnienie i ujędrnienie punktu G), odmładzanie okolic intymnych kobiety (nieinwazyjne metody odmłodzenia – przywrócenia dawnych proporcji narządom płciowym). Zabiegi wykonuje się bezpiecznymi produktami na bazie kwasu hialuronowego jak np. Princess.

Medycyna estetyczna otwiera obecnie wiele możliwości tym, którzy chcą zachować atrakcyjność na lata, a dzięki połączeniu wysokiej skuteczności zabiegów z bezpieczeństwem ich stosowania, zyskuje ciągle nowych zwolenników. Jest normą pozwalającą wyglądać atrakcyjnie niezależnie od wieku.

Ekspert: Dr Małgorzata Chlebicka
Specjalista położnictwa i ginekologii, medycyny estetycznej i anti-aging

Gabinet - Dolce Vita
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/3 lata temu
Ja po porodzie też robiłam zabieg laserowy, żeby mieć ciaśniejszą pochwe. Pomógł mi bardzo, już za pierwszym razem, goiłam się tylko tydzień, ale to pewnie zależy od leków, które potem przypisuje lekarz. Byłam na Okopowej 56 w Warszawie w Centrum Kobieta i Matka u dr Mączki. Bardzo jestem zadowolona, tym bardziej że mam teraz lepsze odczucia w trakcie współżycia.
/3 lata temu
na pewno lekarz ci coś zaleci, wszystko zależy co masz robione , ja używałam tantum rosa przez pierwszy tydzień a potem swój lacibios femina i żadnych problemów intymnych nie miałam.
/3 lata temu
a czego używać po ginekologicznym zabiegu estetycznym do higieny intymnej?
POKAŻ KOMENTARZE (7)