POLECAMY

Szorstkie łokcie - co im pomoże

Chropowata skóra to efekt niedostatecznego nawilżania. Jeśli poświęcisz jej trochę uwagi, znów stanie się miękka i delikatna.
Szorstkie łokcie - co im pomoże fot. Panthermedia
1. Postaw na złuszczanie i nawilżanie
W wygładzeniu zgrubiałego naskórka pomoże wykonywany co drugi dzień peeling gruboziarnisty, np. cukier zmieszany z oliwą. Podobnie działa zwilżona wodą sizalowa rękawica lub szorstka myjka. Po osuszeniu skóry wklep balsam lub krem nawilżający na bazie oliwy lub masła shea (np. Kakaowe masło do ciała, AA Oceanic). Natłuszczająco i zmiękczająco działa także dziecięca oliwka (np. Johnson & Johnson), która tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, zabezpieczającą ją przed utratą wilgoci. Jeśli łokcie są wciąż suche, kup w aptece krem z dużym stężeniem silnie nawilżającego i złuszczającego mocznika, np. Xérial 30, SVR; Oxedermil. To wyjątkowo skuteczny składnik w walce z suchością skóry.


2. Wykorzystaj domowe kuracje

Wspaniale zmiękczy i odżywi skórę kąpiel w podgrzanej oliwie. Rozlej ją do dwóch miseczek i zanurz w nich łokcie na kilka minut. Skuteczna jest też maseczka z rozgniecionego dojrzałego banana i tłustej gęstej śmietany. Nałóż ją na łokcie i przykryj wilgotną gazą. Po 15 minutach zmyj papkę ciepłą wodą. Z kolei poszarzałą skórę znakomicie rozjaśni cytryna. Przekrój owoc w poprzek i potrzymaj łokcie w połówkach przez kilka minut. Potem spłucz sok wodą i wklep krem.


3. Pomocna dieta
Na kondycję skóry największy wpływ mają witaminy A i E, które znajdują się w serach, jajach, mleku, warzywach (np. w marchwi, cebuli). Zadbaj, aby te produkty pojawiały się częściej na twoim stole.


O to, jak walczyć z szorstkimi łokciami, zapytaj na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
To był zupełny przypadek ale ja też znalazłam swój sposób na szorstkie łokietki. Do twarzy używam olejku regenerującego do twarzy z 5 olejkami z kolekcji Świat Natury Firmy SORAYA. Do twarzy sprawdził się znakomicie , a resztki, które pozostawały mi na dłoniach zaczęłam wsmarowywać właśnie w szorstkie łokcie i dziś .... aksamitne i gładkie są perfekcyjnie :)