Szczupłe uda na lato

Marzeniem każdej kobiety jest odsłonięcie szczupłych, jędrnych ud, które będą ozdobą bikini i dumnym dodatkiem do mini-sukienki. Podpowiadamy jak przygotować się na pierwsze promienie słoneczne…
/ 19.07.2011 07:56

Marzeniem każdej kobiety jest odsłonięcie szczupłych, jędrnych ud, które będą ozdobą bikini i dumnym dodatkiem do mini-sukienki. Podpowiadamy jak przygotować się na pierwsze promienie słoneczne…

Najwspanialej jest oczywiście dostać takie smukłe uda jako gwiazdkę z nieba. Ewentualnie, kobiety godzą się jeszcze na zapłacenie kilkudziesięciu złotych za krem, który ma dokonać cudu za nie. W tym roku jednak nawet wielkie firmy kosmetyczne mówią otwarcie…

Kremy trzeba wmasowywać!
Odchudzające formuły kosmetyków nie zmieniają się jakoś drastycznie od kilku lat. Zwykle podstawą wyszczuplania są mini-cząsteczki ułatwiające spalanie komórek tłuszczowych i pobudzające krążenie pod skórą, takie jak kofeina, l-karytynina, guarana, mentol czy bromelia, a ostatnio też modne wyciągi z roślin i alg, jak np. coccoloba unifera czy centella asiatica. Zmienia się za to podejście marketingowe - do kremów dołącza się aplikatory, końcówki masujące bądź przynajmniej uświadamia się konsumentki, że codzienne, rzetelne masowanie to podstawa skuteczności kremu. Elancyl dołącza nawet wideo z instruktażem, zaś Vichy promuje pięciominutowy auto-masaż obejmujący pięć ruchów.

Masaż według Vichy

  • Ręczne pompowanie - rozszerzonymi dłońmi wykonujemy jednosekundowe uciski na skórze, pięć razy w każdy miejscu.
  • Wygładzanie ruchami kolistymi - wmasowujemy krem szerokimi, płynnymi ruchami kolistymi,
  • Głębokie fałdy - z otwartymi dłońmi i rozczapierzonymi palcami wykonujemy głaszczące, grabiące ruchy po skórze.
  • Masaż antycellulitowy - palcami chwytamy fałdę i powoli przesuwamy ją ku górze.
  • Gładzenie - dłońmi obejmujemy nogę w kostce i przesuwamy je złączone do góry, aż do końca uda.

Są również pomysły na kremy z mikrokapsułkami, które rozpuszczają się pod wpływem masowania stymulując skórę i zmuszając kobiety do wysiłku. Wreszcie, sprzedaje się też mini-przyrządy z igiełkami czy wypustkami, które ułatwiają preparatom penetrację skóry. Nie ma co się bowiem łudzić, że samo tylko nałożenie kremu przyniesie oczekiwane rezultaty - na walkę z cellulitem trzeba drogie Panie, poświęcić minimum 10 minut dziennie!

Joga na szczupłe nogi
Najlepiej zaś, gdy masaż połączymy z gimnastyką i - tu dobra wiadomość - nie myślimy wcale o ciężkim aerobiku. Wystarczy codziennie poświęcić kilka minut na pięć pozycji jogi, a przy systematyczności po kilku tygodniach uda się pięknie stonizują.

Obrócone krzesełko
Pozycja jak do przysiadu - nogi rozstawione na szerokość bioder, zgięte w kolanach, uda równoległe do podłogi. Ręce składamy jak do modlitwy i wykonujemy skręt tułowia w jedną stronę wytrzymując tak ile się da. Powtarzamy po 2 razy na każdą stronę.

Wojownik 2
Klasyka jogi zapewniająca silne uda i biodra. Wykonujemy jedną nogą daleki wykrok w przód opuszczając się aż przednie udo będzie prostopadłe do podłogi. Stopa przedniej nogi zwrócona jest naprzód, tylnia odchylona jest na zewnątrz pod kątem 45 stopni. Wysuwamy rękę po tej samej stronie co przednia noga przed siebie, wyprostowaną, a drugą, do tyłu - tak by tworzyły linię prostą. Wytrzymujemy ile się da i powtarzamy 3 razy.

Otwarty trójkąt
Z pozycji poprzedniej prostujemy przednią nogą, opuszczamy tułów do przodu i dotykamy przednią ręką podłogi, tylnią wyciągając pionowo w górę. Twarz zwrócona jest do sufitu, ręce w linii prostej, nogi proste, napięte. Powtarzamy po dwa razy na każdą stronę.

Wojownik 1
Robimy taki sam wykrok jak do pozycji Wojownika 2, ale ręce unosimy tym razem obie do góry wyciągając się ku sufitowy, a pierś wypychając do przodu. Wytrzymujemy jak najdłużej starając się napiąć wszystkie mięśnie i powtarzamy 3 razy.

Obrócony kąt
Z poprzedniej pozycji łączymy dłonie przed klatką piersiową jak do modlitwy, skręcamy tułów w stronę przedniej nogi i przekładamy dolny łokieć za kolano ustawiając ramiona pod kątem prostym do podłogi. Wytrzymujemy i powtarzamy dwa razy na każdą stronę.

Fot.: fitsugar.com