Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean Smart - test redakcji

Dowiedz się, jakie zalety ma szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean Smart.
10.12.2019 08:16

Moja przygoda ze szczoteczką soniczną tak naprawdę zaczęła się rok temu. Wtedy trafiła w moje ręce Philips Sonicare ProtectiveClean 5100, którą miałam okazję przetestować i muszę przyznać, że używałam jej do tej pory. Dlatego, gdy pojawiła się opcja wypróbowania modelu Philips Sonicare DiamondClean Smart nie zastanawiałam się nawet minuty. Porównuję to do zmiany samochodu na lepszy model :)

Tym razem w moje ręce wpadła biała szczoteczka. W pudełku znalazłam:

 • szczoteczkę Philips Sonicare,
 • 3 inteligentne końcówki szczotkujące,
 • 1 inteligentną końcówkę szczotkującą do języka,
 • ładowarkę w formie szklanki 
 • etui podróżne z ładowarką USB.


fot. Archiwum prywatne

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean Smart

Wydawało mi się, że po roku codziennego używania szczoteczki sonicznej jestem w stanie powiedzieć na jej temat całkiem dużo. Okazało się, że nowe urządzenie bardzo mnie zaskoczyło. Marka Philips Sonicare zapewnia, że DiamondClean Smart to ich najlepsza szczoteczka do zębów. Ciężko się z tym nie zgodzić.

Inteligentne czujniki Smart Sensor monitorują szczotkowanie, a aplikacja udziela wskazówek, które pomagają udoskonalić technikę czyszczenia zębów i pozwalają szybko wypracować dobre nawyki:

 • czujniki ścierania - pomagają wypracować optymalną technikę szczotkowania, aby było jednocześnie skuteczne i delikatne.
 • czujniki siły nacisku - wysyłają ostrzeżenie, gdy nacisk podczas szczotkowania jest zbyt intensywny, w tym czasie świeci się również na fioletowo podstawa szczoteczki.
 • czujnik lokalizacji - informuje, które miejsca zostały już wyszczotkowane.
 • funkcja Touchup - podpowiada, które obszary zostały pominięte i wymagają bardziej starannego szczotkowania.

Dla mnie najfajniejszą opcją jest możliwość ustawienia w aplikacji indywidualnego celu - ja postawiłam na bielsze zęby. Dzięki temu dostaję informację na co powinnam zwrócić większą uwagę, jakiej główki najlepiej używać, którym miejscom powinnam poświecić więcej uwagi. Już po 3-4 dniach zauważyłam, że moje zęby są dużo bielsze.


fot. Archiwum prywatne

3 poziomy intensywności szczotkowania

W szczoteczce Philips Sonicare DiamondClean Smart dostępne są 3 poziomy intensywności szczotkowania (niski, średni i wysoki).

Intensywność zostaje wybierana automatycznie na podstawie podłączonej końcówki. Jeżeli chcesz wybrać inną intensywność, to możesz ją zmienić podczas szczotkowania. Jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów producent zaleca korzystanie z automatycznie dobranej intensywności.

Końcówki Premium z technologią adaptacyjną

Końcówki Premium znacznie lepiej dopasowują się do kształtów zębów i dziąseł, zapewniając znacznie większą (4 razy) powierzchnię czyszczenia (niż w przypadku zwykłej końcówki szczoteczki) i skuteczność wybranego programu. Dzięki temu usuwają płytkę nazębną (nawet 10 razy więcej niż tradycyjna szczoteczka manualna) z trudno dostępnych miejsc.


fot. Archiwum prywatne/ od góry: główka C3 - dokładne czyszczenie ; T1 - czyszczenie języka; G3 - pielęgnacja dziąseł; W3 - usuwanie przebarwień

Technologia BrushSync automatycznie dopasowuje program czyszczenia do rodzaju główki - mikrochip wewnątrz główki szczoteczki komunikuje się z uchwytem szczoteczki. Dzięki tej funkcji urządzenie rejestruje użytkowanie i generuje spersonalizowane przypomnienie o konieczności wymiany końcówki - dla mnie to bardzo przydatna funkcja, bo nigdy nie wiedziałam, kiedy powinnam wymienić główkę na nową.

5 trybów szczotkowania dostosowanych do różnych potrzeb

 1. Tryb Clean (czyszczenie) - trwa 2 minuty i umożliwia dokładne czyszczenie.
 2. Tryb White + - trwa 2 minuty 40 sekund i zalecana jest w nimi główka Premium White.
 3. Tryb pielęgnacji dziąseł - to program trwający 3 minuty i 30 sekund, w którym zaleca się użycie końcówki Premium Gum Care.
 4. Tryb DeepClen + - jego długość zależy od tego, czy korzystasz z aplikacji Sonicare. Jeśli tak, to tryb trwa 2 minuty, a sygnalizator postępu włącza się co 20 sekund. W przypadku braku połączenia z aplikacją DeepClen + trwa 3 minuty i sygnalizator włącza się co 30 sekund.
 5. Tryb TongueCare - to 20-sekundowy tryb, w który zalecana jest końcówka Tongue Care +.


fot. Archiwum prywatne

Według mnie bardzo praktycznym dodatkiem jest futerał podróżny z ładowarką USB. Wystarczy końcówkę podłączyć do laptopa lub odpowiedniego zasilacza. Dzięki temu nie muszę się martwić, że szczoteczka się rozładuje w czasie wyjazdu. Urządzenie zawiera litowo-jonowy akumulator, który działa do 14 dni, więc wystarczy nawet na dłuższe wakacje. 


fot. Archiwum prywatne

W lipcu zeszłego roku okazało się, że mam dość poważne problemy z zębami. Pozbycie się ich kosztowało mnie bardzo dużo cierpienia, cierpliwości i sporych nakładów finansowych. Od tego czasu bardzo poważnie podchodzę do higieny jamy ustnej i robię wszystko, aby taka sytuacja już więcej się nie powtórzyła. Po zakończeniu leczenia byłam u dentysty 2 razy na przeglądzie i okazało się, że nawet nie muszę mieć usuwanego kamienia, bo z płytką nazębną (odpowiedzialną za powstawanie kamienia) doskonale radzi sobie szczoteczka soniczna Philips Sonicare.

Nadal zastanawiasz się, czy warto kupić szczoteczkę soniczną Philips Sonicare? Czy wiesz, że ta szczoteczka wykonuje 62 000 ruchów na minutę, co oznacza, że 2 minuty takiego szczotkowania odpowiadają miesięcznemu korzystaniu ze szczoteczki manualnej? Skuteczność technologii Philips Sonicare została potwierdzona badaniami klinicznymi – zarówno jeśli chodzi o usuwanie płytki nazębnej i przebarwień, jak i bezpieczeństwo dla dziąseł. Technologia soniczna Philips Sonicare jest zalecana osobom z aparatami ortodontycznymi, koronami i implantami. Jakiś czas temu kupiłam szczoteczkę soniczną Philips Sonicare mojej mamie, która nosi aparat ortodontyczny i miała problem z krwawieniem dziąseł. Teraz nigdzie się bez niej nie rusza, a jej dziąsła były w znacznie lepszym stanie już po 2 tygodniach regularnego stosowania.


fot. Archiwum prywatne

Materiał powstał we współpracy z marką Philips