POLECAMY

Świeżo przez cały dzień

Czy można czuć się i wyglądać świeżo, kiedy temperatura przekracza dwadzieścia parę stopni? Oczywiście, wystarczy wybrać odpowiedni kosmetyk. Ich działanie jest coraz doskonalsze.
Świeżo przez cały dzień fot. Panthermedia
Wybierając dezodorant, nie kieruj się wyłącznie jego zapachem. Staraj się dopasować go do swych potrzeb. Nowoczesne preparaty potrafią bowiem walczyć z potem na różne sposoby.


Klasyczny dezodorant
To kosmetyk, który nie zapobiega wydzielaniu potu, tylko przez kilka godzin maskuje jego zapach. Polecamy go osobom, które nie pocą się intensywnie.


Antyperspirant

Jeśli potrzebujesz silniejszej ochrony, sięgnij po antyperspirant. Preparat taki wpływa na zwężenie ujścia gruczołów potowych i w ten sposób ogranicza wydzielanie potu. Do niedawna jego wadą było to, że zostawiał na skórze i ubraniu białe ślady, bo zawarte w nich sole glinu ulegały krystalizacji. Niemieccy naukowcy stworzyli ostatnio formułę, która zmniejsza absorbcję składników dezodorantów do włókien tkanin, przez co są łatwiej usuwane w czasie prania.

Dezodorant czy antyperspirant - co lepsze dla ciebie? Zapytaj na uroda.pl

Preparat na nadmierną potliwość
Osoby, które bardzo się pocą, ratunku mogą szukać w aptece. Specjalne preparaty (np. Odaban, Etiaxil) całkowicie hamują wydzielanie potu. Stosuje się je... na noc, na umytą i wysuszoną skórę. Jedna aplikacja wystarcza na 5 dni.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)