Krystyna Lubelska

Światowe nowości w medycynie estetycznej w Katowicach

Krystyna Lubelska przedstawia nową metodę THERMAGE i laser fraksyjny.
/ 29.05.2008 12:12
Krystyna Lubelska

METODA THERMAGE


Światową nowością jest metoda THERMAGE, nieoperacyjny delikatny lifting.
Zabieg Thermage wykonywany jest aparatem o tej samej nazwie, dzięki któremu można usuwać objawy starzenia się skóry, takie na przykład jak jej nadmiar, wiotkość, zaburzenia owalu lub  podnosić opadające powieki, poprawiać kontury twarzy, szyi, brzucha, ud oraz ramion jak również redukować blizny potrądzikowe.

Zabieg jest bezpieczny gdyż nie narusza ciągłości tkanek i dzięki temu unikamy możliwych przy zabiegach chirurgicznych ewentualnych zakażeń i powikłań pooperacyjnych.

Po zabiegu pacjent może niezwłocznie powrócić do wykonywanych wcześniej zajęć.
Aparat THERMAGE emituje fale radiowe, które wnikając głęboko w skórę właściwą i tkankę podskórną, nagrzewają je objętościowo, przy równoczesnym chłodzeniu i ochronie naskórka.

W wyniku zabiegu uzyskujemy efekt liftingujący, skóra zostaje ściągnięta i zagęszczona, poprawia się jej struktura, zmarszczki ulegają wygładzeniu, podnoszą się brwi, poprawia się owal twarzy, napięcie skóry szyi, brzucha, ud lub ramion.

Fale radiowe wnikając głęboko w skórę właściwą i tkankę podskórną powodują:

● w pierwszym etapie  -  skrócenie i odnowę struktury włókien kolagenowych  stanowiących „rusztowanie skóry”, które w procesie  starzenia się uległy wydłużeniu i poskręcaniu, w efekcie czego włókna te odzyskują sprężystość i elastyczność,
● w  drugim etapie, trwającym do 12 miesięcy od  dnia  zabiegu, następuje uruchomienie mechanizmu gojenia się ran i prowokacja  fibroblastów do produkcji kolagenu powodując w ostatecznym efekcie przebudowę struktury skóry i silne jej odmłodzenie.

Zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin.  W czasie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu a jedynie doznaje uczucia ciepła. 
W większości przypadków wystarczy jeden zabieg aby osiągnąć zamierzony efekt końcowy.
Po zabiegu Pacjent można wrócić do wykonywanych wcześniej zajęć.

Zabiegi wykonywane są tylko przez wykwalifikowanych i wyszkolonych w tym zakresie lekarzy specjalistów.
Zalecane jest wykonanie zabiegu Thermage w osób w wieku od  27 do 60 lat - celem poprawy napięcia skóry;  u osób po 27 roku życia - profilaktycznie aby nie utracić kolagenu.

Obszarami najskuteczniejszego stosowania zabiegu Thermage są: czoło, powieki górne i dolne, policzki, owal twarzy, szyja, dekolt, ręce, ramiona, uda, brzuch, okolice kolan i pośladki.

Każdy zabieg, z uwagi na jego osobniczą specyfikę musi być indywidualnie oceniany i tym samym cena za zabieg może być ustalona dopiero w trakcie wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej z pacjentem.


LASER  FRAKSYJNY


Laser fraksyjny to najnowsze osiągnięcie techniki laserowej stosowanej w dermatologii.  Łączy on najlepsze cechy dotychczas stosowanych laserów.

Żaden z dotychczasowych laserów stosowanych w dermatologii estetycznej nie regenerował tak głęboko skóry przy minimalnych objawach ubocznych, które ustępują po kilku dniach.
Jest unikalnym urządzeniem do likwidacji głębokich uszkodzeń skóry takich jak zanikowe blizny potrądzikowe i rozstępy oraz zmiany związane ze starzeniem się skóry.

Laser fraksyjny emitujący światło o długości 1550 nm nie naświetla on jednorodnie powierzchni skóry ale dziurkuje ją tysiącami mikroskopijnych kolumn. Ponieważ skóra wokół tych kolumn jest zdrowa i nienaruszona gojenie następuje niezwykle szybko.
Powstanie mikroskopijnych uszkodzeń stymuluje naturalne procesy naprawcze tkanek znacznie efektywniej niż przy dotychczas stosowanych laserach.

Zabieg może być stosowany na każdą część ciała, gdzie potrzebna jest regeneracja skóry.

Wskazania:
● Atroficzne blizny potrądzikowe.
● Rozstępy.
● Przebarwienia.
● Wiotkość skóry.
● Odmładzanie skóry szyi, dekoltu i dłoni.
● Usuwanie drobnych zmarszczek, szczególnie koło oczu.
● Zamykanie rozszerzonych porów.
● Dekoloryzacja skóry.
● Ślady po usuniętych tatuażach.
● Modelowanie blizn chirurgicznych.

Ilość zabiegów zależy od rozległości i umiejscowienia zmian.
Zazwyczaj trzeba wykonać 3 – 5 zabiegów w odstępach 2 do 4 tygodni.
Rezultaty są natychmiastowe i postępujące.
Większość pacjentów poprawę widzi po 2 do 4 tygodniach od zakończenia serii zabiegów.
Przebudowa kolagenu będzie jednak trwała nadal powodując wygładzenie i ujędrnienie skóry jeszcze przez 6 miesięcy.
Odmłodzenie skóry spowodowane laseroterapią fraksyjną jest trwałe.


Krystyna Lubelska - specjalista dermatolog.